Groźne zdarzenie drogowe w niezbepiecznym miejscu – Także inne zdarzenia w obszarze tego ważnego węzła drogowego

Skrzyżowanie Garncarska – Gdańska – Sierpinka – Wiejska

Służby ratownictwa drogowego od rana w dniu dzisiejszym mają pełne ręce roboty. Szczególnie policja która była zmuszona uczestniczyć przy kilku zdarzeniach drogowych które zaistniały w pobliżu siebie ale także nieodległym od siebie przedziale czasowym.

Dziś od rana zimno, z temperatura powietrza poniżej zera. Cały poranek także z przenikliwym zimnem, z zachmurzeniem i opadami śniezno -gradowymi. To chyba spowodowało dekoncetrację kierujacych pojazdami, bo przez przypadek zauważyłem kilka zdazreń drogowych w pobliżu siebie oraz w podobnym przedziale czasowym.

Dziś oko 10.30 byłem obecny (jeszcze przed przyjazdem służb ratownictwa drogowego – policji, ratownictwa medycznego i straży pozarnej) na miejscu groźnego zdarzenia z udziałem dwóch osobowych pojazdów Audi i Hyundai . Szczegóły tego zdarzenia i szczegóły akcji ratowniczej, wstępnych informacjach o przyczynach zdarzenia , uszkodzeniach pojazdów, obrażeniach uczestników zdarzenia, dokumentacja fotograficzna zdarzenia już za chwilę w mojej relacji. Także o ograniczeniach w ruchu drogowym w tym ważnym węźle komunikacyjnym słupska ale jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w ruchu drogowym na terenie miasta. (poniżej element mojego wpisu na tym blogu z 17.stycznia 2019 w tej sprawie)

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-46-1024x645.png
to fragment mojego wpisu o jednym najbardziej niebezpiecznym miejscu na drogach Słupska które wymaga radykalnej i pilnej zmiany organizacji po zdarzeń drogowych jest tam zbyt wiele.

W widocznym na zdjęciu poniżej zdarzeniu drogowym kierujący osobowego Audi zderzył się z osobowym Hyundai i30. Zniszczenie przedniej części pojazdu AUDI poważne, natomiast pojazdu Hyundai i30 mniej poważne jako że ten pojazd został uderzony w mniej elestyczną część pojazdu tj w przednie prawe koło ( na zdjęciu poniżej).Oczywiście zbyt wcześnie na informację o przyczynach zdarzenia drogowego bo to aktualnie ustala policja. Z zasłyszanej (ale nie autoryzowanej)wypowiedzi kierującego Audi (który cały czas mówił że jest w szoku) wynika że jechał on w kierunku szpitala a więc wjeżdżał w ulicę Wiejską. Prawdopodobnie jadący od centrum miasta w kierunku Gdańska uderzył przodem pojazdu w lewy przedni narożnik Hyundai i30. Kierujący Audi twierdził że nie ma obrażeń natomiast kierującego drugim pojazdem opatrywała obsługa karetki pogotowia zakladając ortopedyczny kołnierz na szyję kierującego.

Ustalenie stopnia zawinienia poszczególnych uczestników ruchu drogowego może być utrudnione tylko w kwestii ustalenia wyświetlanych rodzajów świetlnych sygnałów na funkcjonującej sygnalizacji świetlnej w tuż przed w czasie zdarzenia drogowego.

W obszarze tego węzła komunikacyjnego funkcjonuje także miejska sieć monitoringu wizyjnego i jeżeli była w tym czasie sprawna -to da możliwość na precyzyjne ustalenie okoliczności i przebiegu tego zdarzenia drogowego i ewentualnie zakresu naruszeń prawa o ruchu drogowym.

Przypominam że w sprawie tego bardzo niebezpiecznego miejsca napisałem (17.stycznia 2019 roku) na moim blogu niedawno artykuł (dostępny przez cały czas na stronach mojego bloga)

W krotkim przedziale czasowym i w pobliżu obszaru opisanego wyżej zdarzenia zauważyłem inne zdarzenia drogowe przy których zapracowana w tym dniu policja “obsługiwała” inne zdarzenia drogowe.

Skrzyżowanie ulic Henryka Pobożnego – Garncarska – tam też doszło do zderzenia dwóch pojazdów tj kierującego wyjeżdżającego z ulicy Henruka Pobżnego na skrzyżowanie z ulica Garncarska – z kierującym jadącym ulica Garncarska.

Możliwość komentowania Groźne zdarzenie drogowe w niezbepiecznym miejscu – Także inne zdarzenia w obszarze tego ważnego węzła drogowego została wyłączona