Ul. Kościuszki – absurd drogowy to za mało. Po uruchomieniu baru Kociołek – nagminne naruszenie prawa i ruchu drogowym

Poniżej dla przypomnienia początek wpisu z dnia 29 maja 2019. Komentarza nie trzeba bo wszystko widać na zdjęciu. Na pewno od uruchomienia baru Kociołek przy ul Kościuszki oprócz radykalnego niebezpiecznego przebiegu pasa ruchu, doszedł dodatkowy niebezpieczny element na tym odcinku drogi roku. Pojazdy właścicieli baru i klientów baru Kociołek skutecznie i w długim okresie czasu blokują chodnik i ścieżkę rowerową. Pojazdy ciągle manewrują w otoczeniu drogi, chodnika i ścieżki rowerowej bo taka jest ich rola w związku z działalnością baru stwarzając ogromne zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. W ostatnich dnia zauważyłem nowe zagrożenie. Pojazd firmowy ( na zdjęciu tytułowym i niżej) prawdopodobnie z powodu braku miejsca przy barze, zatrzymał pojazd tylną częścią na jezdni dokładnie w miejscu gdzie ten absurdalny zmieniony przebieg pasa ruchu powraca na swój właściwy tor przy prawym krawężniku. Pracownik obsługujący ten pojazd (być może kierowca) zupełnie nie zwracając na to co się dzieje w otoczeniu i na jezdni zajmuje się załadunkiem do tego pojazdu. Na filmie sposób jego poruszania się to niezwykle niebezpieczna sytuacja dla niego i dla kierujących jadących po pasie jezdni, nie wspominając już o pieszych i rowerzystach zagrożonych ewidentnie.

W wyżej wymienionym wpisie z 29 maja złożyłem wniosek treści jak poniżej:

Tu składam wyraźną sugestie do Policji i Straży Miejskiej. Po otwarciu baru chyba o sympatycznej nazwie “Kociołek” zagrożenie bezpieczeństwa oprócz tego absurdu 30 metrowego – pogorszyło się istotnie szczególnie wobec pieszych (znów priorytet kierujących nad pieszymi) ale kontroli nie widać. Policji i straży gminnej nie muszę wskazywać rodzaju zagrożenia. Parkowanie widocznych na zdjęciu pojazdów trwa dość długo (bo jedzenie pewnie w barze smaczne) ale pieszych też niemało porusza się w tym zagrożonym obszarze. Co mniej wygodni jak widziałem najpierw parkują pojazd na placu Biedronki i potem wracają po jedzenie lub na jedzenie. Kierującym tak postępującym jak na zdjęciu raczej sugeruję wykorzystanie na parkowanie tego wybrukowanego odcinka pobocza niż stwarzanie zagrożenia poprzez takie parkowanie pojazdów i naruszanie przepisów prawa drogowego.

Sytuacja BRD od tam tego wpisu w tym miejscu się pogorszyła. Sugestie naruszeń prawa jak wiele spraw na moim blogu nie rusza zarządców dróg, niestety także nie rusza ruchu organów kontroli ruchu drogowego. Inni zwykli uczestnicy ruchu widza tę ignorancję i postępuj podobnie.

JAKI PAN TAKI KRAM

Dziś tę sugestię ponownie kieruję do organów kontroli drogowej jako zgłoszenie popełniania nagmninnych wykroczeń podobnie jak w przypadku naruszeń przez kieowców komunikacji publicznej przy dworcu PKP, na ulicy Kołłataja i Wojska Polskiego. Dodatkowo zasygnalizuję ten problem korespondencja meilowa.

oczekuję na komentarze pod adresem bezpiecznienadrogach.pl

Możliwość komentowania Ul. Kościuszki – absurd drogowy to za mało. Po uruchomieniu baru Kociołek – nagminne naruszenie prawa i ruchu drogowym została wyłączona