Zwrot komunikacyjny przy Ratuszu. Nowa -Stara organizacja ruchu po dwóch latach wróciła.

Wpis pod takim tytułem ukazał się na moim blogu 26 marca 2019 roku

Powrót do bardzo dobrej organizacji z przed dwóch lat został zrealizowany w ostatnich dniach

To przykład że błędne decyzje podejmuje się szybko i bez konsultacji. Gorzej jest z przywróceniem tego co było lepsze – bo ambicje urażone albo przyznać się do błędu nie wypada.

Poniżej na zdjęciach – Jest świadomość uczestników ruchu że jest to bardziej przejrzyste, czujemy się pewniej niż w tych zawężonych i zlikwidowanych pasach ruchu.

Moim zdaniem wypada a nawet trzeba. Bardzo źle odbierane w społeczeństwie jest trwanie w błędzie szczególnie wtedy gdy temu społeczeństwu szkodzi i powoduje określone perturbacje. W ruchu drogowym szczególnie.

Historia tych dwuletnich zabiegów o zlikwidowanie komunikacyjnego absurdu pod “nosem” Ratusza opisana została we wpisie pt. na moim blogu.

Przypomnijmy jak popsuto organizację ruchu dwa lata wcześniej – retrospekcja zdjęciowa . Komentarz porównawczy tych zdjęć obecnych i poprzednich – zbędny. Tylko historia ważna po to by uczyć się na błędach. WŁASNYCH

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie obraz-70-1024x422.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie obraz-71-1024x373.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie obraz-75-1024x322.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie obraz-72-1024x409.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie obraz-80-1024x393.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-141-1024x489.png

Prezydent Miasta (należy czytać także upoważnione przez niego podległe służby – na tą “chorobę” absurdu komunikacyjnego miały jedno wytłumaczenie -spowolnienie ruchu i moda w Europie. Moim przeciwnym argumentem była teza że nie po to wykonujemy szersze ulice bardziej przejrzystą strukturę układu komunikacyjnego – by za chwilę czynić układ niewydolny “duszny” w samym centrum miasta a przede wszystkim zagrażający bezpieczeństwu ruchu. Nie po to walczymy z poprawą powietrza w centrach miasta by za chwilę zadymić te centra poprzez wyimaginowane spowolnienie. Nie na tym ma polegać spowolnienie w centrach lecz na tym aby wyrugować z tych miejsc ruch bardzo uciążliwy z punktu widzenia ekologii.

Możliwość komentowania Zwrot komunikacyjny przy Ratuszu. Nowa -Stara organizacja ruchu po dwóch latach wróciła. została wyłączona