Policjanci od rana pracują przy kolejnym zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty. Słupsk ul Kaszubska (przy skrzyżowaniu z ul Owocowa -Drzymały)

Rowerzysta znów potracony na przejeżdzie dla rowerzystów przez jezdnie

Wczoraj umieściłem wpis a w podtytule jak wyżej.

Dziś rano na FB podzieliłem się z rowerzystami uwagą aby nie wykorzystywać z nadmierną gorliwością swoich uprawnień z kierującymi pojazdami jeżeli Wasze drogi krzyżują się z drogami pojazdów samochodowych. Nie znam przypadku że to kierujący pojazdem w zderzeniu z rowerzystą jest poszkodowanym I nie ważne że kto ma pierwszeństwo. Niestety rowerzyści w ruchu drogowym są przez wielu traktowani jako zło konieczne i uczestników ruchu drugiej kategorii. Ponadto rowerzysta bardzo często jest mniej widoczny na swoich drogach niż pojazd na jezdni zawsze będzie.

Dwie godziny później jadąc ulicą Kaszubska (przy skrzyżowaniu z ul.Owocową) na przystanku autobusowym ponownie policjanci i załoga karetki pogotowia “obsługują” zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty. Nie podnoszę sprawy tła i przyczyn kolejnego zdarzenia z udziałem rowerzysty bo te prawy wyjaśniają policjanci. Istotna jest duża ilość tego typu zdarzeń. Na moim blogu są już trzy wpisy o zdarzeniach z rowerzystą gdzie całkiem przypadkowo tam przejeżdżałem.

Możliwość komentowania Policjanci od rana pracują przy kolejnym zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty. Słupsk ul Kaszubska (przy skrzyżowaniu z ul Owocowa -Drzymały) została wyłączona