Kamień na drodze? Nie, nie -choć nie oszlifowny to jednak nie szlachetny. SKALECZYĆ MOŻE

To prawda że Zarządca tej drogi może organizować ruch komunikacyjny i pieszy według posiadanych uprawnień. Nie może to jednak być ruch który dla kierujących pojazdami korzytających z tej drogi i z parkingu przy tej drodze stanowić zagrożenia bezpieczeństwa ruchu.

To wjazd z drogi gminnej miejskiej – Ul. Mochnackiego Naprzeciw przychodni lekarskiej “Salus”. To droga wewnętrzna – prawdopodobnie pod zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej “Dom nad Słupią” a na wlocie tej drogi znak pionowy droga wewnętrzna (choć brakuje na tym znaku oznaczenia zarządcy) oraz znak pionowy Parking z tabliczką o sposobie parkowania.

Wodoczny na pasie ruchu tej drogi wielki kamien jeszcze nie tak dawno zalegał nie na drodze lecz na trawniku i krawężniku lekko wystajac krawędzia boczna na jezdnię.

Trudno przypuszczać aby decyzja o ustawieniu kamienia w całości na jezdni była podjęta za wiedzą zarządcy drogi bez względu na to kto jest tym zarzadca. Choć nie chce się też wierzyć że to sprawką jakiegoś złośliwego człowieka który nie lubi na tym osiedlu i parkingu np. pacjentów poradni Salus.

Patrzac na ten wielki kamień jednak jestem skłonny przyjać że to przemyślana decyzja aby nikt nie odważył się parkować na tym parkingu tyłem do jezdni jak sugeruje znak drogowy, chociaż to też niezrozumiałe bo budynek mieszkalny znajduje się po drugiej stronie tej drogi.

Bez względu na upodobania do robienia psikusów moc tego kamienia nie złagodzi konsekwencji tej decyzji jeżeli np. któryś z kierujących najedzie poajzdem na kamień.

Choć to droga wewnętrzna to w przypadku zdarzenia drogowego – moc mają tak ze niektóre przepisy prawa drogowego.

Możliwość komentowania Kamień na drodze? Nie, nie -choć nie oszlifowny to jednak nie szlachetny. SKALECZYĆ MOŻE została wyłączona