Kilka miesięcy w oczekiwaniu na dostarczenie prądu do instalacji sygnalizacji świetlnej przy ulicy Kaszubskiej w Słupsku

Wykonanie urządzeń i programu sygnalizacji przy ulicy Kaszubskiej w Słupsku – jak się okazuje – to to nic w porównaniu z podłączenia prądu przez Zakład Energetyczny i uruchomienia urzadzeń sygnalizacji świetlnej mających poprawić bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu . Albo monopolista nie ma mocy wykonawczych do podłącznia pradu , albo zarządcy ruchu (Prezydentowi Miasta Słupska) nie wystarczyło środków. Tymczasem znaki pionowe ostrzegawcze wprowadzają kierujących w błąd i do czasu uruchomienia programu nie powinny być aktywne. ( raczej przekreślone do czasu uruchomienia sygnalizacji )

Zobacz obraz źródłowy

To stan “funkcjonowania “urządzeń sygnalizacji na dzień 28.09.2019

________________________________________________________________________-__

Nie włączenie sygnalizacji świetlnej po jej zbudowaniu raczej wiązałem z problemem prac nad programem sygnalizacji (aplikacji) choć zdziwiony byłem ze tak prosty program można chyba kupić w sklepie internetowym . Wczorajsza dyskusja Pana Redaktora Watemborskiego (redakcja słupska radia Koszalin) z jednym z rozmówcą na temat oportunistycznego podejścia słupskiego zarządcy ruchu w załatwianiu spraw prostych ale ważnych dla uczestników ruchu jednak zmusiła mnie do zmiany poglądu na temat odwlekania terminu włączenia tej sygnalizacji podczas gdy sama budowa w trybie pilnym w ramach wygospodarowanych z “wiatraków” środków pieniężnych nakazywałaby szybkie uruchomienie tego urządzenia bezpieczeństwa ruchu. W tejże audycji Polskiego Radia Koszalin – w redakcji w Słupsku szef tej redakcji poinformował że zwłoka w uruchomieniu tej sygnalizacji ma swoje bardzo prozaiczne przyczyny bo to z powodu braku prądu z zakładu energetycznego i już przynajmniej wiemy że oto ogromny monopolista nie chce lub nie może dostarczyć kilku kilowatów prądu aby było bezpieczniej na tym obszarze drogowym, mimo że codziennie wieczorem stojąca obok urządzeń sygnalizacji świetlnej latarnia uliczna oświetla to miejsce. (latarnia widoczna na zdjęciu)

Być może nie wystarczyło już środków z “transportu wiatraków” na podłacznie prądu i zarządca ruchu czeka na następny plan budżetowy? Jeżeli nawet są trudności techniczne w podłączeniu prądu (w co nie wierzę) lub istnieją jakieś inne pozamerytoryczne powody to przecież istnieją urządzenia solarne i agregaty do zasilania tych urządzeń do czasu kiedy NIEDOBRY monopolista w zakładzie energetycznym będzie gotów do zasilenia tego urządzenia.

Poniżej fragment jednego z wpisow w tej sprawie z 3 lipca 19

Możliwość komentowania Kilka miesięcy w oczekiwaniu na dostarczenie prądu do instalacji sygnalizacji świetlnej przy ulicy Kaszubskiej w Słupsku została wyłączona