Pierwsze powroty z wakacji (oby wszystkie były bezpieczne i udane)

Pięć podstawowych zasad podczas wyjazdu wakacyjnego

To tytuł z poniższym zdjęciem z mojego wpisu z dnia 26.06.2019 r o zasadach jakie winny towarzyszyć w ruchu drogowym w czasie wyjazdu wypoczynkowego. Także apel o dobre traktowanie zwierząt w czasie takich podróży.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-163-1024x663.png

Dziś także o wakacyjnych podróżach ale tym razem o jednym z pierwszych powrotów.

Setki kilometrów drogowego dojazdu do portu lotniczego własnym pojazdem by zdążyć na rejs lotniczy do upragnionego miejsca odpoczynku oddalonego nawet tysiące kilometrów od miejsca zamieszkania – w jednym ze śródziemnomorskich kurortów. Byle nie w pośpiechu bo nigdy nie wiadomo co nam na drodze może się wydarzyć a przecież samolot nie będzie czekał. Żeby tylko czegoś nie zapomnieć bo często może to oznaczać rezygnację z wyjazdu nie z własnej woli. Stres przed podróżą w przestworzach na ogromnej wysokości też daje o sobie znać. Wreszcie oczekiwany pobyt w wybranym kurorcie i mimo ogromnie wysokich temperatur – jakoś da się wypoczywać.

Planowany na 7 dni wypoczynek mija wyjątkowo szybko. Trzeba myśleć o bezpiecznym powrocie. Ten w przestworzach niewiele od nas zależy. Z portu lotniczego jednak do miejsca zamieszkania trzeba korzystać z własnego środka transportu – cierpliwie czekającego na nas w jednym z przylotniskowych parkingów.

Odcinek do domu po przesiadce z samolotu po radykalnej zmianie klimatu, miejsca , warunków atmosferyczno drogowych może mieć niekorzystny wpływ na ten ostatni odcinek podróży. Pozostające w świadomości pasażerów pojazdu gorące jeszcze wrażenia z pobytu urlopowego często powodują rozkojarzenie za kierownica i wiekszą skłonność do popełnienia błędu na drodze. Do domu przeważnie chce się dojechać jak najszybciej bo czekająca niecierpliwie rodzina chce jak najszybciej mieć swoich w domu. Pamiętać należy że między innymi z tego właśnie powodu duża ilość tragicznych zdarzeń drogowych ma miejsce właśnie tuż przed końcem podróży i często rodziny nie doczekają się na powrót swoich najbliższych.

Ta opisywana i dość anonimowa (choć realna w ostatnich dniach) wyprawa samochodowo – samolotowa skończyła się bardzo bezpiecznie a wypoczynek był wyjątkowo udany. Jednak musimy pamiętać i mieć tego pełna świadomość że występuje wiele tragicznych wydarzeń w czasie takich podróży wakacyjnych i każdemu się tak zdarzyć może niekoniecznie będąc sprawcą zdarzenia.

Szczęśliwy powrót z wakacyjnej podróży

Należy więc zwiększyć ostrożność i zmniejszyć prędkość ponieważ to przede wszystkim prędkość zabija. Mniejsza prędkość to mniejsza ilość ofiar zdarzeń drogowych .

A pewnością każdy uczestnik ruchu marzy o następnej wyprawie wakacyjnej.

Opiekunowie postępowali wobec mnie ok. Bezpiecznie na drodze i bezpiecznie w pojeździe. HAAAAAAU HAAAAAU

I właśnie tego wszystkim życzę

Możliwość komentowania Pierwsze powroty z wakacji (oby wszystkie były bezpieczne i udane) została wyłączona