Roboty drogowe na dw 213 przez Siemianice na trasie Słupsk- Rowy – Główczyce Łeba do końca 2019 roku.

Niedawno Pani Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier – podała za pośrednictwem Facebooka do wiadomości mieszkańców (tym samym uczestnikom ruchu drogowego korzystających z DW 213 przez Siemianice) radosną wiadomość o remoncie drogi przez Siemianice który ma potrwać do końca 2019 roku. Fakt – byłaby to wiadomość radosna gdyby nie szczegóły wynikające z tej informacji i termin w jakim ma być ta robota wykonana. pamiętamy wszakże że podobna “niespodziankę” realizowano na tej samej trasie z tym że na odcinkach 1) ulicy Kaszubskiej w Słupsku (zarzadca – Prezydent Miasta Słupska) od ulicy Sportowej do granicy z Siemianicami w zimie przed świętami Bożego Narodzenia w 2017 r oraz 2) na odcinku przez Siemianice (zarzadca – Zarzad Dróg Wojewódzkich w Gdańsku) na wiosnę przed świętami Wielkanocy. Ile zamieszania było w ruchu drogowym – przypominać nie trzeba a efekt poprawy BRD niewielki bowiem dotyczył na słupskim odcinku wyłącznie położenia warstwy asfaltowej, a przez Siemianice łatanie dziur.

wpis na blogu z dnia 9.10.2019

ROBOTY DROGOWE RUSZYŁY PEŁNĄ PARA 9.10.2019 ROKU jak na zdjęciu wyżej . Na zdjęciu poniżej stan robót na dzień 21.10 . 2109 już ze zdecydowanie mniejszą parą

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-55-1024x370.png
san robót na dzień 21.10 2019
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-52-1024x637.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-56-1024x493.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-57-1024x488.png
dalej bez zmian

Od 9.21 .10.2019 roku (12 dni) wymieniono nawierzchnię zatoki autobusowej choć nie wiem po co skoro zarówno ramy te zatoki jak i przebieg ścieżki rowerowej przez zatokę (bardzo niebezpieczny absurd na który zwracałem uwagę na moim blogu) nie zmieniły się. Wymieniono polbruk na polbruk.

Tak było

Tak było

Tak jest po remoncie

Kawał dobrej roboty – a ile będzie można zrobić do końca roku jak mówi Pani Wójt?

Czyżby Pani Wójt t przewidziała i tak mocno przepraszała za zakłócenia.

Da przypomnienia poprzednie tytuły moich wpisów na blogu w tych sprawach:

kwiecień 2019 Wielkanoc

W obu sprawach dokonałem wpisów na moim blogu przede wszystkim z powodu na wyjatkowa nerwowość kierujących pojazdami w okresach przedświątecznych.

Pani wójt zarówno wtedy jak i teraz wyjaśniała ze to od Niej nie zależy bo zarządcami dróg sa inne samorządy . Tym razem na poczatku informacji Pani Wójt ponownie informuje domyślnie i wskazuje gdzie należy kierować ewentualne niezadowolenia. Osobiście nie wierzę aby Pani Wójt nie uczestniczyła w rozmowach z tymi samorządami na temat terminów i organizacji ruchu dot tych robót (uzgadnianie robót z gospodarzem terenu jest wymagane z mocy prawa) tym bardziej że roboty te realizowano z rekompensaty tych samorządów za korzystanie z tej drogi w czasie wielkogabarytowych transportów elementów siłowni wiatrowych.

Ciag dalszy wpisu nastapi tak jak postępować będą roboty i stopień zagrożenia bezpieczeństwa w czasie robót

Możliwość komentowania Roboty drogowe na dw 213 przez Siemianice na trasie Słupsk- Rowy – Główczyce Łeba do końca 2019 roku. została wyłączona