Powrót po latach – na miejsce tragicznego zdarzenia – 2015 rok

Wspomnienia tragicznie zmarłych i modlitwa na miejscu zdarzenia

Okres przed Swiętem Zmarłych to prawie w każdym z nas chwila refleksji ale też pokory wobec tragicznych sytuacji na drogach które dotykają tysiące rodzin.

Od kilkudziesięciu lat sporzadzajac dla organów ścigania opinie sadowe z rekonstrukcją zdarzeń, niestety także bardzo licznych w których zginęli uczestnicy zdarzenia – i z uwagi na specyfikę niektórych z tych śmiertelnych zdarzeń – postarałem się wspomnieć te które wywarły na mnie (mimo zawodowej rutyny) najbardziej przykre doznania i te w których chcąc nie chcąc mocno swoją swiadomością byłem z rodzinami tych ofiar – choć tylko pośrednio za pośrednictwem tego co zawarte jest w aktach sprawy. Niestety obrazy z tych zdarzeń zawierają także fotografie tragicznych uczestników tych zdarzeń. Nie da się niestety zawsze przejść obok i chłodno nad tym co przeżywałem sporządzając takie opinie, ponieważ zawsze miałem w swojej świadomości myśl że to przecież mogło spotkać także mnie, moją najbliższą rodzinę

Tragicznych zdarzeń opiniowałem dużo ale z mojego archiwum biegłego zwróciłem szczególną uwagę na jeden, ten z roku 2015 który opisałem na moim blogu 10 lutego 2019 roku.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-70-1024x782.png

POWRÓT NA MIEJSCE ZDARZENIA w dniu 22.10.2019 roku

Porządek wzorowy w otoczeniu drogowego pomnika pamięci może świadczyć o tym jak bardzo kochane były to osoby w swoich rodzinnych i zawodowych środowiskach

Przyjechałem na miejsce tego zdazrenia z 2015 roku – nie z obwiazku zawodowego ale wzwiązku z Świętem Zmarłych które już za kilka dni. Przyjechałem bo chciałem odmówić modlitwę za śmiertelne ofiary tego zdarzenia. Zdarzenia w którym zginęły na miejscu zdarzenia dwie bardzo młode osoby, kobieta i meżczyzna. Zgasły nagle dwa młode żucia u progu wchozenia w to aktywne życie. Bardzo wczesnym rankiem z pewnościa z obowiązku sumiennego wykoywania pracy wujechali na trasę i zgineli (niedaleko od rozpoczęcia jazdy). Zdarzenie to pisałem szczegółowo w poniższym wpisie. Już nie rozstrząsam sprawę winy za zaistniałe zdazrenie – bo ponieśli on nawyższą cenę. Prędkość zabija , Także w tym pzrtpadku mogłaby być nieco wyższa. W tym jednak przypadku pzryczyna pierwotna tego tragicznego zdazrenia była leżąca na jezdni – i nieżyjaca już sarna prawdopodobnie potrącona przez pojazd pzrejeżdzający wcześniej. Kierowca tragicznego VW Cady wykonał manewr który tak naprawdę wykonał by każdy kierujący uwzględniając warunki atmosferyczno drogowe. Po prosu zauważył w ostatnim momencie w czasie budzenia się dna coś leżącego na jego pasie ruchu a ruch obronny poprzez odbicie w lewo zrobił swoje. Był to ostatni ruch kierownicą tego młodego kierowcy i ostatnia jazda bardzo młodej kobiety.

Z perspektywy tego zdjęcia widać przycupnięte dwa krzyże (unicestwione dwa życia) których front krzyży zwrócone sa w kierunku z którego nadeszła śmierć.

Postałem chwilę, odmówiłem modlitwę za dusze zmarłych w tym wypadku osób – i z konieczności obserwowałem ruch pojazdów które jechały z tego samego kierunku jak kierujący VW Caddy.

Jednak smutne mam odczucie z tej chwili przy drogowym pomniku., To prędkość zabiła doje młodych ludzi. Żadne krzyże przy drodze jednak nie robia na kierujących wrażenia. Zdecydowana większość z nich jechała prędkością niebezpieczna,. Oczywiście kontroli radarowej nie prowadziłem ale doświadczenie w szacowaniu przybliżonej prędkości pojazdu wskazywało na to że były to prędkości znacznie ponad dopuszczalne prędkości.

Już za kilka dni wyjeżdżając na groby bliskich różnymi drogami , do różnych miejscowości, daleko i blisko, w ogromnym tłoku na drogach będziemy chcieli dotrzeć na groby bliskich. Dobrze byłoby aby zgadzały nam się osoby te wyjeżdżające z tymi które powróca do swoich domów. Statystyka jednak jest nieubłagana – zróbmy jedak wszystko aby tragicznych ofiar tegorocznych wyjazdów a groby bliskich było jak najmnij

Możliwość komentowania Powrót po latach – na miejsce tragicznego zdarzenia – 2015 rok została wyłączona