Zdarzenie drogowe z przed kilku dni ( Tuż przed wjazdem do Lubuczewa gm.Słupsk) – ilość pojazdów ratowniczych robi wrażenie

Szczyt komunikacyjny tuż po godzinie 15. Ryk sygnałów ratownictwa drogowego (kilku pojazdów pogotowia, kilku pojazdów straży pożarnej, policji) już daje do mylenia że to nie jest zwykła kolizja.

Istotnie czterech uczestników tego zdarzenia z miejsca przewieziono do szpitala.

W ostatni weckend oraz pierwszych dniach nowego tygodnia z zimowymi warunkami drogowymi to seria zdarzeń drogowych a przyczyny jak zwykle w tym okresie Mokro, ciemno, ślisko na drogach oraz ograniczona widoczność pieszych i rowerzystów a także wolne przystosowywanie się uczestników ruchu do tych warunków to okoliczności sprzyjające tragicznym zdarzeniom i zdarzeniom w ogóle.

Przy tym istnieje coś takiego u kierujących jak pewność że żadne zdarzenia mnie nie dotkną i żadne zdarzenia mnie nie dotyczą. Mamy aż nadto dowodów że tak myślący się mylą. Dowodem z ostatnich dni niech będzie to ilustrowane zdjęciami grożnie wygladajace zdazrenie drogowe w Lubuczewie ale także inne o których prasa z kronik policyjnych donosiła. Przyczyna mniej wazna – skutek zawsze boli .

Warunki drogowe jak na tę kategorię drogi nie najgorsze choć szerokość jezdni nie za duża. Stan nawierzchni do samego Lubuczewa dobry. Ani śliska, ani mokra. Widoczność w czasie zdarzenia dobra. Jedynym istotnym mankamentem to drzewa w pasie drogowym niemal przy krawędzi jezdni.

O prędkości pojazdów przed i w czasie zdarzenia nie wiemy ale policja ustala. Mimo takich warunków dochodzi do zdarzenia drogowego. Ze statystyk policyjnych wiemy , że to prędkość zabija przede wszystkim. Inne powody to pośrednie powody, Czy tak było w tym przypadku?

Możliwość komentowania Zdarzenie drogowe z przed kilku dni ( Tuż przed wjazdem do Lubuczewa gm.Słupsk) – ilość pojazdów ratowniczych robi wrażenie została wyłączona