“Bajpas” ulica Rybacka jako alternatywa dla odcinka Słupsk ul. Kaszubska do Siemianic – Pewnie szybko nie pojedziemy (wpis uzupełniony w dniu 6.02.2020 po decyzji Pani Wójt Barbary Dykier o budowie przez gminę Słupsk miejskiego odcinka drogi inwestycyjnej w Głobinie do ulicy Gdyńskiej w Słupsku za 7,5 mln zł)

Głos Pomorza w dniu 6.lutego2020 roku donosi” -“Osiedle Westerplatte z objazdem. Korek rozładuje gmina”. Ulica Inwestycyjna w strefie ekonomicznej w Głobinie w planach gminnych do połącznia z ulicą Gdyńską w Słupsku. Bez porozumienia z władzami miasta Słupska ale jako samodzielna inwestycja w ramach strefy ekonomicznej za ponad 7 mln zł.
To bardzo potrzebny objazd jako alternatywa dla zatłoczonej mocno ulicy Westerplatte w kierunku Głobina. Takie połączenie bardzo potrzebne choć pewnie bajpas Słupsk -Siemianice j bardziej pilny bowiem gmina Słupsk wybudowała już w trybie pilnym nowy odcinek takiego bajpasa na gminnym (siemianickim) odcinku ulicy Rybackiej – by następnie zakonczyć budowę na 1/3 długości po zerwaniu wcześniejszego porozumienia przez miasto Słupsk na współfinasowanie budowy ulicy Rybackiej przy czym odcinek miejski ulicy Rybackiej trzy razy dluższy niż gminy został inwestycyjnie nieruszony. Pamiętamy także deklarację władz miasta Słupska i Gminy Słupsk o daleko posuniętych planach budowę prostopadlej drogi porstopadlem pomiędzy drogą 212 (do Głobina) z drogą krajową DK nr 6 (w przyszłości ekspresową) i dalej do drogi 213 w kierunku Główczyc.
Czyżby Pani Wójt Barbara Dykier w “nagrodę” za zerwanie porozumienia i zaniechanie inwestycji przez miasto Słupsk na słupskim odcinku ulicy Rybackiej – dla poprawy stosunków podjęłą decyzję o budowie odcinka miejskiego ulicy inwestycyjnej aż do ulicy Gdyńskiej w Słupsku?. Alternatywą dla drogi 213 i odcinka Słupsk Siemianice ten odcinek do Gdyńskiej raczej to nie będzie. Nie wiem czy miasto zrywając umowę na bajpas ulicy Rybackiej wyda zgodę lub sprzedaż gruntu pod drogę dla tereny gminie Słupsk na budowę odcinka ulicy Inwestycyjnej do Ul Gdyńskiej? Pamiętamy także o deklaracji Pani Wójt o budowie obwodnicy Siemianic z kierunku drogi 213 przez Jezierzyce – Redzikowo – Do Słupska z 10 mln zł . To będzie obwodnica głownie dla użytkowników od kierunku Główczyc i Rowów no i mieszkańców Słupska na wlocie z Redzikowa do Słupsk.
Moje pytania w ramach informacji publicznej do Pani Wójt – Kiedy dokończona zostanie ulica Rybacka na odcinku Słupskim do ulicy Sportowej i kiedy skończą się ciągłe zatory drogowe na odcinku Słupsk Siemiancie nawet z błahego incydentu drogowego – tymczasem pozostaje bez odpowiedzi . Ponawiam pytanie.

Ulica Sportowa w Słupsku. Za wiaduktem kolejowym w prawo ulica Rybacka w kierunku do Siemianic. Planowana alternatywa objazdu dla odcinka Słupsk -Siemianice droga wojewódzka 213

Początek ulicy Rybackiej (od ulicy Sportowej w Słupsku ) w kierunku Siemianic

Kontynuacja odcinka jak wyżej na zdjeciu

Kontynuacja odcinka jak wyżej na zdjęciu

Koniec Słupskiego odcinka ulicy Rybackiej na granicy z Siemianicami (początek nowego odcinka ulicy Rybackiej w granicach Siemianic wykonanego przez gminę Słupsk) Odcinek Słupski

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-132.png
to zdjęcie przed remontem

Początek odcinka od Siemianic ulicą Rybacką w kierunku ulicy Sportowej do Słupska

Kontynuacja nowego odcinka ulicy Rybackiej w kierunku ulicy Sportowej w Słupsku –

Koniec nowego odcinka drogi ul Rybackiej od Siemianic w kierunku ulicy Sportowej w Słupsku. Odcinek ok 600 metrów

organiz

Możliwość komentowania “Bajpas” ulica Rybacka jako alternatywa dla odcinka Słupsk ul. Kaszubska do Siemianic – Pewnie szybko nie pojedziemy (wpis uzupełniony w dniu 6.02.2020 po decyzji Pani Wójt Barbary Dykier o budowie przez gminę Słupsk miejskiego odcinka drogi inwestycyjnej w Głobinie do ulicy Gdyńskiej w Słupsku za 7,5 mln zł) została wyłączona