Dość niebezpieczna wyprawa po świąteczne zakupy do hipermarketu Jantar w Słupsku.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-108-1024x427.png

W handlową przedświąteczną niedziele tysiące ludzi z całego regionu słupskiego ale także Lęborskiego, Sławienskiego, Bytowskiego wyruszyło skoro świt na ostatnie świąteczne zakupy. Słupszczanie oczywiscie robili największą frekwencję. Aura do podróżowania samochodami nie najlepsza. Około południa gdy wyjeżdżałem do hipermarketu Jantar – na całym obszarze w tym na obszarze miasta Słupska gęsta mgła ograniczającą widoczność. Tłok na ulicach, pośpiech i nerwowość kierujących to także zagrożenie co z pewnością policja potwierdzić może z racji licznych zdarzeń drogowych.

Na poniższym zdjęciu tablica elektroniczna stanu wolnych miejsc parkingowych z liczba “0” i tak było przez cały dzień

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-110.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-109.png

Dojazd do marketu Jantar to prawdziwy “armagedon”. Jeszcze takiego tam nie doświadczyłem. Walka o miejsca parkingowe bez żadnych zahamowań prawie do rękoczynów. Na poniższym zdjęciu widać jeden ze sposobów walki o miejsce postojowe. Przy chińskim sklepie kobieta z dzieckiem blokuje sobą i dzieckiem miejsce parkingowe a samochodu nie widać.

Z pewnością przesilenie świąteczne w ruchu drogowym w świątecznym handlowaniu (choć nie na długo bo już w pierwszym dniu po świętach zwyczajowo poświąteczne przeceny.

Korzystając z okazji, pragnę wszystkim uczestnikom ruchu drogowego złożyć życzenia – Wesołych Świat Bożego Narodzenia a na rok 2020 życzyć wzajemnego szacunku na drogach, szacunku dla prawa o ruchu drogowym, poruszania się po drogach bez przykrych zdarzeń drogowych . Dziękuje wszystkim czytelnikom mojego bloga i komentatorom moich wpisów w 2019 roku w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego i korzystanie z sugestii, wątków edukacyjnych, i porad w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach. Do zobaczenia w nowym 2020 roku – Zbigniew Wiczkowski

Możliwość komentowania Dość niebezpieczna wyprawa po świąteczne zakupy do hipermarketu Jantar w Słupsku. została wyłączona