“Dachował” na ścieżce pieszo – rowerowej na skrzyżowaniu ulic Kaszubskiej – Drzymały w Słupsku 4 lutego 2020 r późnym popołudniem. Uczestnicy dróg w dalszym ciągu czekają na poprawę bezpieczeństwa na tym bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu.

Skrzyżowanie ulic Kaszubskiej – Drzymały – Owocowej do bezpiecznych nie należy .( Po ilości zdarzeń drogowych nie ma wątpliwości). Widoczne oznakowane przejście dla pieszych także ma już swoje ofiary w zdarzeniach drogowych (smiertelny także) .

Apele i petycje do władz miasta o poprawę bezpieczeństwa np. poprzez sygnalizację świetlna jak na razie nieskuteczne. Póki co ok 300 metrów dalej zbudowano urządzenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowani Na Skarpie – Kaszubska które od roku nie może doczekać się podłączenia pradu jak donosiła prasa.

Policja na miejscu zdarzenia czyni swoja powinność i ustala przyczyny . Według mojej oceny samochód na dachu na śliskiej jezdni to wyniku nie dostosowania prędkości do warunków ruchu a te jak widać przez cały dzień były bardzo niekorzystne dla uczestników ruchu .

Widoczne na poboczach drzewa (niemal w skrajni jezdni) tego bezpieczeństwa nie poprawiają.

Możliwość komentowania “Dachował” na ścieżce pieszo – rowerowej na skrzyżowaniu ulic Kaszubskiej – Drzymały w Słupsku 4 lutego 2020 r późnym popołudniem. Uczestnicy dróg w dalszym ciągu czekają na poprawę bezpieczeństwa na tym bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu. została wyłączona