Fundacja Dziki Azyl – Centrum Pomocy Jeżom i Dzikim Zwierzętom w Kobylnicy jest w dramatycznej sytuacji – donosi “Głos Pomorza” z 5.03.2020

Odpowiedzmy na dramatyczny apel Fundacji Dziki Azyl w Kobylnicy i przekażmy choć niewielkie darowizny. Ratujmy wspólnie tak potrzebny dom dla naszych braci mniejszych. Za informacja w Głosie Pomorza podaję konto bankowe tej Fundacji :Fundacja Dziki Azyl Bank PKO S.A nr konta 37 1240 5790 1111 0010 6822 5709 z dopiskiem “darowizna na cele statutowe”

Mój blog bezpiecznienadrogach.pl i Fundacja Dziki Azyl w KOBYLNICY naprawdę mają wiele wspólnych celów. Sam jako uczestnik ruchu drogowego miałem możliwość się o tym przekonać. Wielcy społecznicy prowadzący ta Fundację pomagają dzikim zwierzętom także takim którzy bardzo często są poszkodowane w zdarzeniach drogowych. Tylko dla niektórych (wyjątków) kierujących pojazdami potrącenie dzikiego zwierzątka lub znalezienie takiego zwierzątka wcześniej potrąconego na drodze – jest im obojętne. Zdecydowana większość kierujących pojazdami w takich sytuacjach chciałaby zrobić wszystko aby pomóc takiemu zwierzęciu i nie zostawi go bez opieki na drodze – niestety często nie można znaleźć fachowej pomocy dla grupy tych najmniejszych zwierzątek. Administracyjnie problem ten nie jest niestety należycie rozwiązany. Fundacja Dziki Azyl nadzwyczajnymi siłami robi co może. Byłem tam, widziałem i od czasu do czasu wspieram finansowo. Niestety wiem że niewystarczająco. (uczynię to też dziś) Samym dobrym sercem i wielką miłością do zwierząt niestety nie można pomóc im tak jak za to wymaga sytuacja tych zwierząt.

Dramatyczna sytuacja i dramatyczny apel szefowej tej Fundacji Pani Edyty Pudzianowskiej i jej współpracowników – społeczników powinna być przez nas wielu wysłuchana. Wiem że każdy ma swoje potrzeby ale jeżeli będzie nas więcej wspierających – to można zadeklarować lub przekazać nawet niewielkie kwoty na wsparcie – mocno tego nie odczujemy a uratujemy zwierzęta i uchronimy Ośrodek Dziki Azyl od zamknięcia .

Coraz więcej pojazdów na drogach, coraz więcej dróg – niestety coraz więcej leśnych obszarów przeznaczanych jest na infrastrukturę i urbanizacje dla ludzi kosztem zmniejszania obszarów gdzie dotychczas żyły zwierzęta. Z tego powodu coraz więcej zwierzat ginie na drogach lub umiera w męczarniach w pobliżu miejsc ich potracenia, Tylko niewiele znajdujemy na drogach – i one potrzebuja natychmiastowej pomocy. Jeżeli będą istniały takie ośrodki jak Dziki Azyl – to łatwiej znajdziemy dla nich pomoc i schronienie.

Możliwość komentowania Fundacja Dziki Azyl – Centrum Pomocy Jeżom i Dzikim Zwierzętom w Kobylnicy jest w dramatycznej sytuacji – donosi “Głos Pomorza” z 5.03.2020 została wyłączona