Brak opłaty w parkometrze słupskiej strefy płatnego parkowania to może być kosztowne ryzyko, świadome czy nieświadome – kary są zawsze dotkliwe.

APLIKACJA mPay sterowana z wnętrza pojazdu – jest alternatywną dla wysokich kar za brak opłaty. Sam to od niedawna stosuję i nie narzekam.

Podniesienie tzw opłat karnych za parkowanie w strefie płatnego parkowania w Słupsku stało się faktem zgodnie z prerogatywą tego organu samorządu.

Choć moim zdaniem opłaty “karne” są obecnie bardzo wysokie w kontekście ewentualnego uszczuplenia dochodów miasta w przypadku nie dokonania takich opłat – to jednak protesty w tej sprawie wyrazy niezadowolenia czy też nie płacenie na złość Radnym za podniesienie tych opłat – nie jest receptą ucieczki od opłat.

Bardzo często brak opłaty parkingowej za postój pojazdu nie wynika z chęci zaoszczędzenia paru groszy bądź z chęci uszczuplenia budżetu miasta. To przeważnie inne przyczyny w tym zakresie wystepują. Albo brak drobnych pieniędzy, albo daleko do parkometru, albo przekonanie że to tylko minuta i zaraz wracam, albo moim zdaniem najczęstsza przyczyna to zwykłe zapomnienie, roztargnienie.

Płacenie za postój pojazdu w parkomacie nie jest wygodnym sposobem (pomijając zagrożenie epidemiczne). Ponadto bardzo często się przepłaca lub opłata zastosowana jest za mała w stosunku do czasu postoju pojazdu. To także kosztuje karnie choć mniej.

Bardzo dobrą metodą jest korzystanie z aplikacji mPay za pomocą której można zdalnie dokonywać opłat i płacimy tylko tyli ile faktycznie parkowaliśmy. Jest to aplikacja bardzo przyjazna , bardzo prosta w obsłudze i wymagająca bardzo krótkiego czasu do obsługi. Jedynym warunkiem jest wystawienie za szybą kartki z napisem mPay by operator wiedział że opłaty dokonujemy za pomocą tej aplikacji.

Aplikacja pozwala na bieżące sprawdzanie wszystkich operacji, stan konta, czasu postoju itp. Rozliczanie następuje za pomocą karty płatniczej lub przelewem według wyboru. Pełny wykaz operacji parkingowych dostępny w każdej chwili w telefonie komórkowych.

Nie ma praktycznie zwolenników płacenia z postój pojazdu w strefach parkowania – coraz więcej samorządów natomiast nie odpuszcza możliwości rozszerzania tych stref lub wprowadzania stref w życie. Jeżeli przyjmiemy te fakt do swojej wiadomości, to trzeba przynajmniej szukać możliwości aby płacić za rzeczywisty czas postoju pojazdu w płatnej strefie parkowania. A przede wszystkim uchronić się od wysokich karnych opłat kilkadziesiąt razy wyższych niż sama opłata za parkowanie wynikająca z cennika Rady Miejskiej Słupska

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200530_131020-768x1024.jpg

w lutym 2020 roku Rada Miejska podjęła uchwałę. 200 zł zapłaci kierowca w Słupsku, gdy nie uiści opłaty za postój w strefie płatnego parkowania, a 50 zł, gdy nie przedłuży opłaconego czasu postoju. Uchwałę wprowadzającą tę zmianę do obowiązujących w mieście ustaleń podjęli słupscy radni.

Możliwość komentowania Brak opłaty w parkometrze słupskiej strefy płatnego parkowania to może być kosztowne ryzyko, świadome czy nieświadome – kary są zawsze dotkliwe. została wyłączona