“Rewolta” w Radzie Gminy Słupsk? – Nieprawdopodobne. Aż czterech Radnych wyrwało się z “betonowej i dotychczas nie do ruszenia” dyscypliny Wójt gminy Słupsk, także z jej komitetu wyborczego.

Kolej na wybory samorzadowe w gminie Slupsk (okręg Siemianice) po wygaszeniu mandatu radnej Katarzyny Rodziewicz w dniu 9 czerwca 2020r. Postępowania na szczeblu prokuratury, policji sądów w sprawie zgodnosci z prawem wyboru w tym okregu trwały od ogłoszenia wyniku wyborów w 2018 roku. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku jest prawomocny i stanowi podstawę do ogłoszenia wyborów w tym okręgu które odbedą się we wrześniu. Może wreszcie mieszkańcy JEDNEGO z okręgów wyborczych w Siemianicach będą mieli autentyczną a nie teoretyczną reprezentację w Radzie Gniny Slupsk.

Głos Pomorza w artykule Red. Zbigniewa Mareckiego pt. z dnia 2.07.2020 r donosił: “…Nie powiodła się próba odwołania przewodniczącego Rady Gminy Słupsk…”

Mój komentarz jako członka tej wspólnoty samorządowej ale także prowadzacego bloga bezpiecznienadrogach.pl do tez artykułu red. Mareckiego w kontekście moich licznych wcześniejszych – kontaktów z organami gminy (głównie w sprawach dróg, komunikacji, bezpieczeństwa ruchu drogowego mieszkańców gminy słupsk) w bieżacej i poprzednich kadencjach- już w najbliższym czasie na tym blogu.

Z tekstu redakcyjnego Pana Zbigniewa Mareckiego (niżej)

“…Jednak – jak się okazało – przekonał tylko trzech radnych, bo podczas tajnego głosowania za wnioskiem opowiedziało się tylko czworo radnych. Dziewięcioro głosowało przeciw. Sam Klemiato nie głosował. Na sesji nie pojawiła się natomiast radna Katarzyna Rodziewicz z Siemianic, której mandat wygasł…”

Nie tak dawno  na tym własnie blogu w jednym z wpisów bliogera
Możliwość komentowania “Rewolta” w Radzie Gminy Słupsk? – Nieprawdopodobne. Aż czterech Radnych wyrwało się z “betonowej i dotychczas nie do ruszenia” dyscypliny Wójt gminy Słupsk, także z jej komitetu wyborczego. została wyłączona