Droga alternatywna Siemianice – Słupsk ul. Rybacką oraz nowa ulica Pogodna w Siemianicach – spełnieniem oczekiwań uczestników ruchu i obietnic Pani Prezydent Miasta Słupska i Pani Wójt Gminy Słupsk? O ulicy Pogodnej w Siemianicach w następnym wpisie już wkrótce

W 2020 roku alternatywna dla odcinka Słupsk – Siemianice ulica Rybacka stanie się wkrótce istotnym rozwiązaniem i alternatywą dla trudnej w ostatnich latach sytuacji na odcinku Słupsk – Siemianice na szlaku do Główczyc- Wicka-Łeby a także do Rowów.

Pisemne Porozumienie Pani Prezydent Miasta i pani Wójt są realizowane przede wszystkim za sprawą środków uzyskanych jako rekompensaty za transport wielkogabarytowych pojazdów drogami miasta Słupska i gminy Słupsk z elementami siłowni wiatrowych

Część gminna tego odcinka została w szybkim tempie przez gminę Słupsk i jest to pełnowymiarowa droga dwukierunkowa z infrastrukturą pieszo – rowerową do granicy Siemianic ze Słupskiem. Niemal gminna autostrada.

Radni miasta Słupska nie tak dawno oprotestowali to porozumienie i nie wyrazili zgody na finasowanie odcinka słupskiego (dłuższego znacznie) z budżetu miasta. O argumentach raczej w tym momencie nie powinno się mówić – bo jednak odcinek słupski także jest już realizowany od wiaduktu kolejowego w kierunku Siemianic (przy drodze do oczyszczalni ścieków) .

Jest to co prawda skromniejsza droga bo z wykorzystaniem używanych wcześniej płyt typu “posbet” – chyba długości ok 2,60 m ale moim zadaniem ułożone w sposób poprawny z wykonaniem metrowego ziemnego pobocza z każdej strony a nawet z miejscem na mijankę – to w moim odczuciu spełnia oczekiwania na wypadek jakiś nieprzewidzianych zdarzeń drogowych na odcinku drogi 213 Słupsk – Siemianice. Trochę należy się obawiać o te podniesione do płyt piaskowe pobocza które mogą być rozjeżdżane i podmywane.

Wiadukt a za nim w prawo w kierunku ulicy Rybackiej do Siemianic

Droga wykonana przez miasto z odzyskanych płyt betonowych POSBET.. (na razie chyba 500 metrów) Z utrzymaniem poboczy ziemnych będzie kłopot.

Ta sama droga miejska do wykonania z podobnych pewnie płyt betonowych ( pozostało sporo chyba ok 1000m)

A poniżej to już ostatni odcinek tej ulicy Rybackiej – już w obszarze Siemianic. Prawdziwa gminna autostrada.

Dodatkowym atutem jest porządne wykonanie wjazdu do skrętu w lewo w nowo budowana stację paliw OKTAN. Stacja jeszcze nie funkcjonuje a organizacja ruchu pod eksploatację tej stacji już funkcjonuje, To prawidłowa kolejność . Może by tak jeszcze podobnie wykonać przy Biedronce k. Siemianic i wtedy ewentualne zatory drogowe i zdarzenia drogowe na tym odcinku nie będą dla uczestników ruchu takie uciążliwe, szczególnie w okresie sezonu letniego i wyjazdów nad morze.

Możliwość komentowania Droga alternatywna Siemianice – Słupsk ul. Rybacką oraz nowa ulica Pogodna w Siemianicach – spełnieniem oczekiwań uczestników ruchu i obietnic Pani Prezydent Miasta Słupska i Pani Wójt Gminy Słupsk? O ulicy Pogodnej w Siemianicach w następnym wpisie już wkrótce została wyłączona