Niebezpieczny absurd drogowy w Słupsku przy ulicy Kozietulskiego – przeszedł właśnie do historii. Wyjazd ze stacji paliw nie jest już z pierwszeństwem wobec łącznika pomiędzy Lidlem a Biedronką od ul.Kniaziewicza do ul.Kozietulskiego .

Pod względem merytorycznym ale także pod względem niezgodności w oznakowaniu problem we wpisie przedstawiłem na szkicu jak niżej. Uzasadnienie w treści wpisów na blogu.

Od kilku lat – a od stycznia 2020 po dość dotkliwym dla uczestników ruchu zdazreniu – (z poważnie rannym kierującym skuterem w który uderzyła kierująca Skodą) – z dużym naciskiem we wpisie na blogu oraz na Faceboku (powtarzanym wielokrotnie )- wskazywałem na bardzo niebezpieczny od wielu lat absurd . Moim zdaniem (jako bezpośredniego obserwatora tego zdarzenia) to właśnie ten absurd mógł przyczynić się do zaistnienia tego zdarzenia drogowego.

Konsekwencją okoliczności w tym zdarzeniu byly dwa poniższe wpisy na moim blogu (linki poniżej ). W tytule drugiego wpisu postawiłem pytanie: “Czy ewidentnie błędne oznakowanie mogło być przyczyną opisywanego zdarzenia drogowego?”

Odpowiedzi nie otrzymałem – choć po 6 -ciu miesiącach od zdarzenia drogowego dokonano zmiany organizacji ruchu – która jest zgodna z moimi w tym zakresie wnioskami w cytowanych wyżej wpisach. Ulga dla mnie ogromna (dla innych uczestników nie mniejsza) bo wiem już na pewno – że kolejnego zdarzenia drogowego w obszarze tego skrzyżowania z powodu błędnego a ponadto absurdalnie nielogicznego oznakowania – już nie będzie.

Dziękując Zarządcy ruchu w Słupsku za tę korzystną zmianę – mogę postawić dziś inne pytanie – dlaczego tak późno skoro uznano że moje wnioski w w/w wpisach są zasadne bo przecież organizacjęruchu tam zmieniono . Rozumiem że wszystkie wnioski do organizacji ruchu nie da się zrealizować natychmiast- może nawet ze względów kosztowych, ale chyba nikt nie jest przeciwny tezie – że informacje i wnioski w zakresie niezgodnego z prawem oznakowania zagrażające bezpieczeństwu uczestników ruchu winny być realizowane niezwłocznie a jeżeli zarządca ruchu uzna że wnioski są niezasadne to winien wnioskodawcy uzasadnić tym bardziej w sytuacji gdy na ten temat toczy się dyskusja w prasie lub na portalach społecznościowych.

Tak było

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-37.png

Tak jest obecnie

Możliwość komentowania Niebezpieczny absurd drogowy w Słupsku przy ulicy Kozietulskiego – przeszedł właśnie do historii. Wyjazd ze stacji paliw nie jest już z pierwszeństwem wobec łącznika pomiędzy Lidlem a Biedronką od ul.Kniaziewicza do ul.Kozietulskiego . została wyłączona