Las ochronny – korytarz ekologiczny w lesie w Siemianicach do 10 km od Slupska ktory ma więcej ż 50 tys.mieszkańców. Co to znaczy – zapytaliśmy Ministra Środowiska. Czekamy na odpowiedź a las wciąż wycinają. Na pewno nie pielegngģują.

“Rzežnik” lasu to ta maszyna wielofunkcyjna do wycinkii i obrobki drzew. Dzis rano tj 19 sierpnia 2020 r. ta maszyna wycofała sie z lasu i pojecchała ulicą Spacerową w kierunku drogi wojewodzkiej 213.

Czyzby”harakiri” na tym lesie trwajace od czerwca sie skończyło?

Droga j przez las nie jest juz blokowana za pomoca tego specjslistycznego znaku a ostatnie (mam nadzieje) partie pozyskanego drewna opuszczaja las.

Pozostaje oczekiwanie mieszkancow na stanowisko Ministra Środowiska – Jakie funkcje piwinien miec ten las (zycie dla miesxkancow regionu i miasta Słupska) jezeli w planie miejscowym zagopodarowania przestrzennego gminy jest oznaczony jak w tytule ninejszego wpisu?

Oczywiście gmina Slupsk na terrnie której ten las funkcjonuje, za wyjątkiem tego zapisu w planie – o ostrym cięciu lasu nic nie wie lub nie chce wiedzieć albo nie chce się nikomu narazić .

A co na to Rada Gminy Słupsk z nowym przewodniczącym od 18 sierpnia 2020 roku Panem Danielem Perlańskim?

..

Możliwość komentowania Las ochronny – korytarz ekologiczny w lesie w Siemianicach do 10 km od Slupska ktory ma więcej ż 50 tys.mieszkańców. Co to znaczy – zapytaliśmy Ministra Środowiska. Czekamy na odpowiedź a las wciąż wycinają. Na pewno nie pielegngģują. została wyłączona