Prawo natury silniejsze od prawa drogowego i decyzji zarządcy ruchu w mieście Słupsk (ZIM Słupsk)

Przepraszam czytelników tego wpisu.

Przez pomylkę piszac o strefie zamieszkania przy ul Piekielko -Bema -Filmowa w Słupsku wstawilem znaki pionowe obszaru zabudowanego zamiast strefy zamiesxkania. Przepraszam

ulica Piekiełko – z prawej strony wlot z ulicy Ludwika Waryńskiego (strefa zamieszkania)

O złym oznakowaniu Słupskich stref zamieszkania i na czym to złe oznakowanie polega – wyjaśniałem we wpisach na niniejszym blogu. Namawiam do czytania. Wystarczy w lupkę wyszukiwarki wpisać” strefa zamieszkania”.

W tym wpisie powrót do strefy przy ulicy Piekiełko w Słupsku a konkretnie ulica Waryńskiego (od Teatru Lalek Tęcza i wlot tej ulicy na ulice Piekiełko. Przypomnę przepis mówi że w strefie zamieszkania z uwago na wyłączność na pierwszeństwa pieszego w całym obszarze strefy, pierwszeństwo nie może być regulowane znakami drogowymi z wyjątkiem znaku STOP jeżeli widoczność na skrzyżowaniu jest mocno ograniczona i może to zagrażać bezpieczeństwu uczestników ruchu.

Ulica Ludwika Waryńskiego – wlot na ulicę Piekiełko (strefa zamieszkania) . Gdzieś w tym gąszczu konarów drzew są znaki A-7 i C-2

W opisywanej strefie właśnie pierwszeństwo na skrzyżowaniu zostało określone znakami A-7 Ustąp pierwszeństwa. i D,-1 ,Droga z pierwszeństwem. To oczywiście błąd w organizacji ruchu i wprowadzenie uczestników ruchu w błąd. Przy takim oznakowaniu dla kierującego pieszy nie czuje się uprzywilejowanym uczestnikiem ruchu a kierujący raczej przejmuje się bardziej kierującymi niż pieszymi.

Matka natura po raz kolejny pokazała że x takimi sprawami lepiej sobie radzi niż zarządca drogi i prawo drogowe. Schowała  znak A – 7 okrywając go skutecznie i pokazując mistrzom od inżynierii ruchu absurd dot. takiego oznakowania.

Ulica Ludwika Waryńskiego w kierunku wlotu ma ulicę Piekiełko

Natura wskazała obecnie polecenie dla ZIM w Słupsku

1.Albo ZIM przytnie gałęzie na wlocie ulicy Waryńskiego na Ul Piekiełko i tym samym jeszcze bardziej uwiarygodni niegodność  prawną oznakowania w tym miejscy „strefy zamieszkania”

2.Albo zdejmie oba znaki A-7 z gąszcza gałęzi i D-1 i pozostawi jedynie słuszne rozwiązanie skrzyżowania równorzędnego. Kierowcy sobie poradzą.

pozostawienie stanu jak jest teraz jeszcze bardziej pogarsza sytuacje i zagraża bezpieczeństwu no znak A-⁷ to tak jakby go nie było a kierujący będą przekonani ze wjeżdżający na ul Piekiełko mają pierwszeństwo z racji zasady “prawej ręki wolnej” nie ustąpią pierwszeństw pojazdowi jadącemu ulica Piekiełko

W następnym wpisie z serii “poprawa czy pogorszenie bezpieczeństwa w strefach zamieszkania w Słupsku” (opinia o takim tytule z 2015 roku we wpisie na tym samym blogu) – przypomnienie błędnego oznakowania w strefie zamieszkania ul Łukasiewicza i Mikołajskiej,)

Możliwość komentowania Prawo natury silniejsze od prawa drogowego i decyzji zarządcy ruchu w mieście Słupsk (ZIM Słupsk) została wyłączona