Przystanek PKP w Siemianicach – gmina Słupsk na szlaku drogi wojewódzkiej nr 213 nad Bałtyk w kierunku Rowów, Łeby, Pucka – Kiedy? Według deklaracji z 2017 roku już powinien obsługiwać pasażerów.

Siemianice – to niewatpliwie sypialnia Słupska a niektórzy uszczypliwie mowią że do Siemianic wyprowadzili się Ci dla których w Slupsku zabrakło miejsca .Jednak pewne jest ze dla mieszkańców Siemianic ten wybór miejsca zamieszkania to świadomy wybór w sąsiedctwie dużej aglomeracji w niedalekiej odległosci od miejssc pracy, dóbr kultury i oświaty, , służby zdrowia i innej infrastruktury skondensowanej w warunkach miasta Słupska i dość pewnej komunikacji. Jednak są tskże utrudnienia i niedogodności.

Doskwiera mieszkancom Siemianic niespelniona deklaracja władz gminy i wladz kolejowych w sprawie wybudowania przystanku kolejowego w Siemianicach. W 2017 ROKU NA SPOTKANIU PANI WÓJT GMINY SLUPSĶ Z MIESZKAŃCAMI PADŁA INFORMACJA O PODJĘTEJ JUŻ DECYZJI W SPRAWIE PRZYSTANKU KOLEJOWEGO. Obecni na tym spotkaniu byli przedstawiciele zorganizowanej grupy osób którzy byli inicjatorami tego zadania. Według tamtych deklaracji dzis już powinien taki przystanek PKP w Siemianicach funkcjonowac.

Na podobnym spotkaniu tym razem z wicewójtem gminy w dniu 3 wrzesnia 2020 rokuzapytano o los tej inicjatywy. Niestety jasna deklaracja nie padła lecz ogólna informacja że pewnie owtedy gdy będzie modernizowana linia kolejowa z drugim torem. Dziwne- bo wtedy gdy po raz pierwsxy padla deklaracja budowy przystanku PKP – to jeszcze decyzji o modernizacj tej linii kolejowej nie było. Może inicjatorzy tego zadania ruszą ponownie do działań?

Możliwość komentowania Przystanek PKP w Siemianicach – gmina Słupsk na szlaku drogi wojewódzkiej nr 213 nad Bałtyk w kierunku Rowów, Łeby, Pucka – Kiedy? Według deklaracji z 2017 roku już powinien obsługiwać pasażerów. została wyłączona