“Hamulcowi” w Rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawach niezwykle ważnych i niezwykle wrażliwych dla Społeczeństwa Polskiego?

Minister Infrastruktury w sprawach zadeklarowanych przez Premiera w Ekspose Rządowym w zakresie walki z predkością która zabija na drogach publicznych i ograniczenia zabijania pieszych na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Minister Rolnictwa w zakresie likwidacji barbarzynskiego traktowania zwierząt także w celach rytualnych i w zakresie zmian prawa łowieckiego.

Wiekszość wybrała obecną władzę i tzw. większośc ma prawo żądania rychłej zmiany prawa w ww zakresie. Moim zdaniem kalkulować z tego powodu ewentualną utratę władzy nie warto. Społeczeństwo w w/w sprawach jest wystarczajaco uświadomione i wrażliwe by tkwić w antydemokratycznych stereotypach i nie pozwoli zabijać naszych mniejszych braci dla przyjemnosci i dla spełniania kaprysow życiowych.

Panie Premierze- w tym zakresie raczej donosy do instytucji unijnych nie zadziałają. Wręcz przeciwnie. Donosy a w zasadzie oczywiste fakty do uni europejskiej wkrotce dotyczyć bedą opieszałości władz polskich w zakresie ograniczania tragicznych i smiertelnych statystyk w ruchu drogowym czy też elementów “ciemnogrodu” w zakresie niewłasciwego postępowania ze zwierzetami. Hamulcowi z Ministetstwa Infrastruktury i z Ministerstwa Rolnictwa blokujaąc inicjatywy Premiera i Prezesa PiS w w/w zakresach muszą mieć swiadomośc, że nie przeciwdziałaja bólwi, cierpieniu i smierci tam gdzie można ich unikać i w tych obszarach w których realizują z woli większości społeczeństwa tak ważne i wrażkiwe zadania

ŻADNE ARGUMENTY , ŻADNEGO Z TYCH MINISTRÓW W W/W SPRAWACH NIE SĄ DO PRZYJĘCIA BOWIEM SĄ SPRZECZNE Z WOLĄ I PUNKTEM WIDZENIA WIĘKSCOŚCI A NAWET ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI SPOŁECZEŃSTWA. NIE WIERZYCIE? To zrobcie referendum. Wtedy przekonacie się że tak naprawdę lobbujecie garstce poplecznikow ktorzy możr mają duże pueniadze ale za nic mają ból i cierpienie – to ludzkie i to u mniejszych naszych braci.

Zmiany prawa drogowego w zakresie prędkosci i pieszych na oznakowanych przejściach blokuje Minister Infrastruktury. (szczególy na moim blogu bezpiecznienadrogach.pl) a zmiany w ustawie dot. zwierząt -Minister Rolnictwa. Współczuję Premierowi Morawieckiemu a jeszcze bardziej Prezesowi J.Kaczyńskiemu. Wierzę mocno że obaj dadzą sobie radę z tymi przypadkami. Do tego dorzucił bym ograniczenie
dla myśliwych których też rozpieszcza Minister Rolnictwa. A szkoda bo do tego momentu bardzo wysoko cenilem jego działalnośc.

Lobby kierowców znów rośnie w siłę. Lobby “futerkowców ” zawsze było siłą bo wiązano ten problem z garstką rolników którzy w tym zakresie z rolnictwem newiele mają wspólnego.

O lobby myśliwych nawet nie wspominam bo zawsze się narażam. Swoje zdanie jednak im zawsze powiem. Ciekawe jak liczne grupy lobbingowe w tych trzech grupach zawodowo spolecznych zasiadają w Parlamencie?

Minister Infrastruktury wyjatkowo ekscytuje się inwestowaniew autostrsdy i dtogi nawet te lokalne. To widać i tobardxo dobrze. Głiwna zasluga w tym zakresie wcale do tego ministra nie mależy choc administruje tym co wybudujemy. Musi on jednak wiedzieć ze każda mowa idobra dtoga prowokuje do dużych ptedkośc iktóra zabijaa tam potrzebna jest dys0vyplina i odpowiedzialność uczestników ruchu. 9W tym zakresie jestesmy w ogonie Europy. Pan Minister pozoruje dzialania w prawie o ruchu drogowym które z poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego niewiele mają wspólnego a nawet są wynikiem negatywnych lobbystów i dotyczą jeszcze większej wygody ale niestety wyłacznie kietovców. Pieszych na przejsciu nie.mozna zwolnić z odpowiedzalnościi – jak mowił niedawno Ministet Adamczyk. Nawet tych którzy nie z wlasnej winy na tym przejsciu nue maja należytego stanu swiadomosci lub nie są w stanie zachować szczegolnej ostroznośi na oznakowanych przejściach (W moich wpisach na tym blogu wymienilem te grupy społeczne)

Ministet rolnictwa często podnosi swoje zaslugi dla rolnictwa i rolników, choc tak naprawdę to stworzony klimat Rządu dla rolnicrwa prowadzi rolnikow i rolnictwo na pozycję prymatu w Europie. Minister w nagrodę za dobrą pracę rolników nie może pozostawić ich w zaścianku Europy w zakresie postępowania z e zwierzętami

Możliwość komentowania “Hamulcowi” w Rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawach niezwykle ważnych i niezwykle wrażliwych dla Społeczeństwa Polskiego? została wyłączona