Szczepionki przeciw wirusowe – czy naprawdę według Rządowej listy grup ryzyka? Czy też priorytet ustalają cwaniacy, bogatsi, po znajomości a grupom dużego ryzyka pozostały nie do zrealizowania ulgi na zakup szczepionki.

To wpis z 20 wrzesnia. Jakze koresponduje z dzisiejszymi informacjam o.lepszej kategorii ludzi nie uwzglednionej w Rzadowym planie szczepień. Wierzę że Rząd nadrobi w tym zakresie czas (stracony jak mawiają niektórzy )skoro nie przygotował sie na takie przypadki jak przeze mnie opisany. Ja jednak wierzę że się przygotował w sposób własciwy w zakresie swoich możliwoścì a jeżeli tak , to pewnie w przyszloscì uwzgędnili także mentalność tych którzy tak naprawdę myślą że wciąż rządzą od lat kilkudziesieciu. PAPIEŻ FRANCISZEK CHYBA PRZEEIDZIAŁ BO JUZ WSIERPNIU 2020 PUBKICZNIE ZAAPELOWAŁ ABY RZĄDZĄCY PRZEWIDZIELI MOZLIWOŚĆ NIESPRAWIEDLIWEJ DYSTRYBUCJI SZCZEPIONKI o czym wspomniałem także w moim wpisie jak nizej

MÓJ WPIS PONIŻSZY DOT. PROBLEMU SZCZEPIONKI P. GRYPIE KTÓRY PUBLIKUJĘ OD KILKU DNI – OKAZUJE SIĘ BYŁ BARDZO TRAFNY CO DO DIAGNOZY I PRZEWIDYWALNOŚCI CO STAC SIĘ MOŻE. Minister zdrowia choć jest niewatpliwie lepszym fachowcem niż ja to jednak zmienił zdanie (jak w moim wpisie) i przynał rację że ponad 2.mln szczepionek na grypę może istotnie być nie zauważone na rynku polskim z powodów jakie opisalem we wpisie (zalecam przeczytanie calego wpisu poniżej i wydał rozporzadzenie do aptek o reglamentacji szczepionek których jeszcze nie ma na rynku. Przypomnę że nawet tuż przed dniem wydania w rozporządzenia Minister publicznie w telewizji oznajmił że planowane 2 mln szczepionek to z pewnością ogromny postep do poprzedniego sezonu. W tym zakresie nie musiałem byc specjalistą by natychmiast wyrazić na FB swoje niezadowolenie jak niżej we wpisie. Reglamentacja to jednak lepsza niż obnizka ceny szczepionki dla osób z grup ryzyka w sytuacji gdy nie ma na rynku produktu ,(szczepionki,)
‐———-‐—-
publikacja z przed 20.09.2020 na moom ptofilu FB ponizej

SZCZEPIONKA przeciw grypie -to dziś produkt najbardziej poszukiwany za sprawą decyzji Rządowej. Chwała za to że zmobilizowano ludzi do szczepień ochronnych ale trzeba wczesniej przygotować zaplecze. A dziś jest priorytet dla osob z grup ryzyka w zakresie szczepień i stąd 50 lub 100 procent zniżki na szczepionkę w zależnosci od wieku. Ważniejszym priorytetem byłby dostęp tygch grup ryzyka do szczepionki w sorzedaży a nie obniżenie ceny bo cóż z nizszej ceny jak się nie zakupi szczepionki. Co rok szczepilem sie na grypę wtedy gdy większość społeczeństwa bojkotowała szczepienia. Dziś wlasnie Ci rozpychaja się w dostępie do szczepionek a ja chyba po raz pierwszy od lat – nie bedę mogł się zaszczepić. Bedę w grupie ryzyka na kolejnego virusa. Może któryś mnie dopadnie. Czy tak ma wygladać ochrona ludzi z grup podwyzszonego ryzyka? Paradoksalnie w ramach pakietu prywatnego mam całkowicie bezpłatną uslugę na szczepionke i poradę. A tam nawet nie przyjmują zgłoszeń bo nie ma szczepionek. Ministerstwo zdrowia i nie tylko- przespali sprawę bo musieli juz w marcu przewidzieć że z powodu koronawirusa – szczepionki na jesieni będą na topie. Pewnie bedą ale grubo po czasie a dwa wirusy będa miały dodatkowe śmiertelne zniwa. I będzie cisza bo przeciez na takie śnierci bedzie usprawiedliwienie lub przyzwyczajenie.
To apel do Pana Premiera Mateusza Moraawieckiego. Nowemu Ministrowi Zdrowia – Ekonomiscie a nie medykowi -jeszcze nie ufam.
O szczepionce na covid 19 wciąz tylko mówią-o szczepionce na wirusa grypy też od lat mówią żeby się szczepić tylko że nie ma się czym szczepić.A przecież to dobry interes medyczny ale jeszcze lepszy komercyjny. A WIRUSY WALCZĄ MIEDZY SOBĄ O SWOJE OFIARY. Bezkarnie.
Ostatnia przykra refleksja. Nawolywano nas do szczepien wtedy gdy zadnego zagrożenia pandemicznego nie było. Dziś kiedy zagtożenie jest ogromne to szczepionek nie ma. Oczywiscie dla tej powszechnej populacji ludzkiej. Jak podają media – szczepionki na koronowirusa są wykupywane na pniu przez bogatych i cwaniaków i to jeszcze w czasie gdy jeszcze faktycznie ich nie wyprodukowano. Coś w tym jest bo dzìs Papież Franciszek przestrzegał przed takimi praktykami i nawoływał do równości w tym wzgledzie. Myślę że Papież przeliczył się co do wrażliwości decydentów i dystrybutorow w tej materii. Dziś zwykla szczepionka na grypę to szczyt marzeń i niech mi nikt nie mówi że ich nie ma. Są ale “plebs” jak zwykle w dobie podwyższego ryzyka otrzyma ochłap wtedy gdy śmierć uprzedzi i zbierze swoje żniwa.
Najpierw bliscy i znajomi hurtowni, potem aptek, na liscie zamowień a my pozostali po czasie i po okresach wirusowych.
Jeszcze raz apel do Ministra zdrowia. Ludzie z grup ryzyka dzis nie czekają na komunikaty że są zamówione szczepionki na grypę (2 mln ) i że to dużo., bardxo duzo.Ludzie z grup ryzyka nie chcą nawet obniżenia ceny na szczepionkę. Oni po prostu chcą szczepionki choćby tej na grypę. Teraz, nie za rok chocby dla komfortu psychicznego tych o których rzekomo wszyscy tak dbają.

.

Możliwość komentowania Szczepionki przeciw wirusowe – czy naprawdę według Rządowej listy grup ryzyka? Czy też priorytet ustalają cwaniacy, bogatsi, po znajomości a grupom dużego ryzyka pozostały nie do zrealizowania ulgi na zakup szczepionki. została wyłączona