Nowa droga ulicy Pogodnej w Siemianicach z wlotem na drogę wojewódzką 213 nad morze Bałtyckie i do Słupska. Drogowcy prawie swoje zrobili ale gminni “specjaliści ” od organizacji ruchu – niekoniecznie! Nie znajduję dla nich żadnego usprawiedliwienia bo zdarzenia drogowe zdarzyć się mogą wszędzie

Stan drogi na dzień 21.11.2020 r (sobota). Droga do wykorzystania dla uczestników ruchu drogowego bo żadnego zakazu i zamknięcia wykonanej drogi nie widać. Ostatnia modernizacja tej drogi Siemianice do dziś posiada bardzo poważne błędy w organizacji ruchu, zagrażające bezpieczeństwu przede wszystkim pieszym i rowerzystom na nowo wybudowanych ciągach pieszo jezdnych. Kolejna inwestycja drogowa bardzo oczekiwana przez mieszkańców Siemianic wydaje się zmierzać ku zakończeniu bo formalnie droga jest otwarta dla ruchu choć żadnego zrealizowanego tam projektu organizacji ruchu nie widać.

Nowa droga ulicy Pogodnej w Siemianicach z wlotem na drogą wojewódzką 213 w relacji Słupsk – Główczyce – Wicko (ważną arterię gospodarczą a w sezonie obsługującą ruch wakacyjny nad morze Bałtyckie).

Moim zdaniem pozwolenie na ruch drogowy na im stanie budowy i bez organizacji ruchu drodze oraz na ciągach pieszo rowerowych – jest przedwczesny i niebezpieczny a z punktu widzenia prawa drogowego i ustawy o drogach – do czasu odbioru robót i wdrożenia organizacji ruchu – ruch na tej drodze – jest naruszeniem prawa przez Zarządcę drogi ( Wójta Gminy Słupsk) i powinien być natychmiast zamknięty – bo inaczej może dojść do nieszczęścia

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-8.png
Na wylocie nowej drogi zarówno na ulicę Słupską DW 213 jak też na przeciwnym końcu tej drogi nie widać oznakowania pionowego i poziomego zarówno na jezdni jak też na ciągach pieszo rowerowych. Wloty z nowej drogi na Ul Słupską i Rzemieślniczą nie oznakowane mogą sugerować skrzyżowanie równorzędne i i może dojść do grożnych sytuacji na tych skrzyżowaniach.
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-12.png
Takie oznakowanie ulicy Słupskiej DW 213 w obrębie skrzyżowania z nową drogą ulicy Pogodnej może sugerować że obszar skrzyżowania także będzie modernizowany (w jaki sposób?) Na pierwszy rzut oka widać że pasów dodatkowych do skrętu w lewo (tak mocno postulowanych ) raczej nie będzie – chyba że w ramach istniejących powierzchni poprzez oznakowanie poziome. Szkoda bo miejsce by się znalazło.
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-10.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-16.png
Budowlańcy otworzyli drogę dla ruchu – choć z pewnością bez technicznego odbioru, bo za duży bałagan w pasie drogowym .Widoczne progi spowalniające typu wyspowego mało widoczne i nie oznakowane. Dopuszczalna prędkość na tej nowej drodze wynosi 50 km/h (także na progach zwalniających nie oznakowanych )choć na pozostałych wlotach tego osiedla obowiązuje strefa ograniczonej prędkości do 40 km/h.
Stan progów zwalniających wyspowych jak widać na zdjęciu . No i zaparkowany na chodniku pojazd zaplecza budowy.
Możliwość komentowania Nowa droga ulicy Pogodnej w Siemianicach z wlotem na drogę wojewódzką 213 nad morze Bałtyckie i do Słupska. Drogowcy prawie swoje zrobili ale gminni “specjaliści ” od organizacji ruchu – niekoniecznie! Nie znajduję dla nich żadnego usprawiedliwienia bo zdarzenia drogowe zdarzyć się mogą wszędzie została wyłączona