Rowerzyści i piesi – to w dalszym ciągu najmiej chronieni uczestnicy w ruchu drogowym – nawet jeżeli posiadają priorytet w prawie drogowym . DLACZEGO?

Pomiędzy najsłabszymi uczestnikami ruchu i pieszymi a kierującymi pojazdami trwa w Polsce od wielu pokoleń, tyle że narzędzia podróżnych w rękach kierujących są podwójnie groźne dla tych słabszych.

Z POWODU OGROMNEGO WZROSTU ICH ILOŚCI NA DROGACH NA PRZESTRZENI OSTATNICH LAT, A PONADTO TECHNICZNIE PERFEKCYJNYCH KTÓRE LEPIEJ CHRONIĄ KIERUJĄCYCH ALE Z OGROMNĄ PRĘDKOŚCIĄ ZABIJAJĄ CELNIEJ, SZYBCIEJ I SKUTECZNIEJ.

Kamizelka odblaskowa obowiązkowa pieszego poza obszarem zabudowanym a dla rowerzysty nieobowiązkowe: kask na głowie kamizelka odblaskowa i obowiazkowe , kiepskiej jakości oświetlenie i odblaski po zmierzchu – to jedyne środki ochrony pieszych i cyklistów wobec rozpędzonych pojazdów.

Jeżeli do tego dodamy programy rozwoju ruchu rowerowego i pieszego szczegolnie w miastach bez adekwatnego rozwoju infrastruktury drogowej – to zagrozenie dla najslabszych uczestników ruchu rośnie bardzo mocno.

Tymczasem Rząd RP 24 listopada 2020 roku przyjmuje projekt ustawy ktory nie poprawi sytuacji nasłabszych uczestników a poprawia komfort i wygodę kierujących pojazdami.

Możliwość komentowania Rowerzyści i piesi – to w dalszym ciągu najmiej chronieni uczestnicy w ruchu drogowym – nawet jeżeli posiadają priorytet w prawie drogowym . DLACZEGO? została wyłączona