Początek roku 2021 i początek zimy. Łagodnej ale dla uczestników ruchu drogowego z powodu zmiany warunków atmosferyczno drogowych – bardzo niebezpiecznej.

Niestety, kolejny atak zimy. Teraz także z mrozem. Dla kierujących pojazdami którzy dodatkowo garażuja pojazd pod chmurką to niezwykła udręka.
Najbardziej niebezpieczne sytuacje – to późny wyjazd do pracy z nieodsnieżonym pojazdem , często z nie zeskrobanym lodem z szyb. Nawet nie sposób ocenić zza takich szyb stanu drogi.
Dajmy sobie czas na przygotowanie pojazdu do drogi. Nie radzę usuwania sniegu i lodu z szyb pojazdu poprzez polewanie gorącą wodą. Wtedy nie będzie szyby i lodu ale będzie dobra wentylacja pojazdu z powodu zniszczenia szyb pojazdu
A najważniejsze to bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Odstęp od poprzedzającego pojazdu nawet przy niskich prędkościach na nawierzchni śniegowej, lodowej lub błota pośniegowego -co najmniej 4 długości pojazdu osobowego .
URZĄDZENIA KONTROLI TRAKCJI POJAZDU NAWET W NAJBARDŻIEJ NOWOCZESNYM POJEŻDZIE NIE SKRACAJĄ DROGI ZATRZYMANIA CÓ NAJWYZEJ KONTROLUJA TOR JAZDY I.OGRANOCZAJĄ MOŻLIWOŚC POSLIZGU I UTRATY PANOWANIA NAD POJAZDEM.

Wolniej, noga z gazu, piesi i rowerzysci w kamizelki odblaskowe, ogumienie adekwatne do warunków, łopata do bagażnika, przyrzady do oczyszczania szyb i sniegu, sprawdż światła w pojazdach aprzede wszystkim zmniejsz prędkość bo głównie prędkość zabija . Na przejsciach oznakowanych ⁸kpierwszeństwo posiada.pieszy, każdy z nas jest pieszym. Na smierć w wypadku drogowymzawsze jest za wcześnie a gdy giną dzieci?

Możliwość komentowania Początek roku 2021 i początek zimy. Łagodnej ale dla uczestników ruchu drogowego z powodu zmiany warunków atmosferyczno drogowych – bardzo niebezpiecznej. została wyłączona