(Nie)-bezpiecznie na cmentarnych drogach w Słupsku. Na chodnikach także. Brakuje piasku, ludzi, czy może pieniędzy?

Po dwóch dniach od wpisu posypano solidnie opisane miejsce gdzie upadła bardzo niefortunnie kobieta.

Zdjęcia niżej z 20.01.2021 po t5 dniach od pierwszej części wpisu ponizej

Przecież to strefa zamieszkania gdzie pieszy musi czuć się bezpiecznie nie tylko od pojazdów w strefie

Można zrozumieć że zima, że pierwszy śnieg spadł , ale nie można zrozumieć jak przebiega zimowe utrzymanie pasów drogowych i innych szlaków komunikacyjnych nawet jeżeli ktoś zapomniał jak wygląda śnieg bo z tym przez ostatnie lata był kłopot . O ile pasy ruchu pojazdów zostały odśnież one kilka godzin po opadzie śniegu (słońce i temperatura zrobiły swoje) o tyle chodniki na dużym obszarze miasta nie zostały ruszone po wielu godzinach od ostatniego opadu śniegu (tak przynajmniej było w dniu 15.01.2021 roku. )

Śnieg posypany materiałem uszarstaniającym nie byłby kłopotem ale ubity śnieg i mocno wyślizgany po kilku godzinach spaceru pieszych to duże prawdopodobieństwo upadku i połamania różnych części ciała. Taką sytuację zaobserwowałem wchodząc od ulicy Lotha przez bramkę na stary cmentarz w Słupsku.

WEJSCIE PRZEZ BRAMKĘ na cmentarz od strony Lotha pokryte grubą wyślizganą warstwą śniegu. Śladu posypania nie widać a od ostatniego opadu rannego już minęło kilka godzin .

W samym świetle furtki na cmentarz starsza Pani pośliznęła się się i z dużą siłą upadła na podłoże. Pechowo bo właśnie leczy wcześniej złamaną nogę. Z tego względu bała się z powodu bólu się podnieść nawet przy pomocy innych ludzi.

Poniżej około godziny 15 stan chodników na głównych szlakach i pasach drogowych

Usługi cmentarne są sowicie opłacane przy okazji różnych opłat i różnych usług. Czyżby z tej puli nie można było uszczknąć nieco na posypanie piaskiem najbardziej uczęszczanych szlaków na cmentarzu i w obszarach dojścia do cmentarza ?

Możliwość komentowania (Nie)-bezpiecznie na cmentarnych drogach w Słupsku. Na chodnikach także. Brakuje piasku, ludzi, czy może pieniędzy? została wyłączona