Smród na osiedlu w Siemianicach nie do zniesienia. Deklaracja Pani Wójt gminy Słupsk z przed roku temu o wprowadzeniu woreczków bio przed wrzuceniem odpadów bio do pojemnika – pozostała tylko na papierze. Gmina obowiązki mieszkańców w tym zakresie mocno artykułuje i mocno wymaga. A co z obowiązkiem gminy która pobiera za to nie małe wynagrodzenie. Co na to Słupski Sanepid?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-31.png

Po moim wpisie jak niżej, odpwiedź ZGK Jezierzyce z up. Wójta wyjasniała – ale nie załatwiało sprawy choć już blisko dwa lata korespondowałem o rozwiązanie problemu odpadów frakcji bio.
Pani Wójt Barabara Dykier w odpwiedzi na moje kolejne wystąpienia o stosowaniu małych woreczków była za ale przez rok nic się nie zdarzyło bo z odpowiedzi Pani Wójt kilka dni temu dowiedzielismy się ze Rada Gminy była przeciw bo nie ma pieniędzy a na podwyższenie opłat się nie zgadza.

. To niezrozumiale ale prawdziwe. Jednak 12 lipca 2021 ku mojemu zaskoczeniu mieszkańcy otrzymuja SMS-a jak nizej:

ż
” Szanowni Mieszkancy Gminy Słupsk. Ze względow sanitarnych w miesiącach lipiec i sierpień zostaną Państwu dostarczone worki do pojemników na frakcje BIO .
Worek będzie dostosowany do wielkosci Panstwa pojemnika i dostarczany kazdorazowo zgodnie z harmonogramem przy odbiorze BIOODPADOW.
Uwaga! Worek nie moze byc traktowany jako osobny zbiornik odpadow i wystawiany obok pojemnika!!!
Pozdrawiam Agata Szakowska”

Czy trzeba było tyle czekać i się pzrekonać że to jedank jest problem, a osiedla w gminie po wywozie specjalistycznymi pojazdami okropnie śmierdzialy a ciecz śmierdząca wylewała sie na ulice osiedli?

Mimo wszystko dziękuje Pani Wójt Barbarze Dykier za rozwiązanie tego problemu w sezonie letnim bo przecież o ten okres głownie chodziło. To także poprawienie komfortu pracy pracownikom zakładu gospodarki komunalnej.

Zbigniew Wiczkowski

<SLUPSK> Szanowni Mieszkancy Gminy Slupsk. Ze wzgledow sanitarnych w miesiacach lipiec i sierpien zostana Panstwu dostarczone worki do wylozenia w pojemnikach na frakcje BIO.
Worek bedzie dostosowany do wielkosci Panstwa pojemnika i dostarczany kazdorazowo zgodnie z harmonogramem przy odbiorze BIOODPADOW.
Uwaga! Worek nie moze byc traktowany jako osobny zbiornik odpadow i wystawiany obok pojemnika!!!
Pozdrawiam Agata Szakowska

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-9.png

O gospodarce odpadami w gminie Słupsk publikowałem kilka wpisów w ramach zgłaszanych uwag i zastrzeżeń mieszkańców po wdrożeniu systemu. Wystąpiłem z wnioskami do Pani Wójt by zdecydowała o wyposażeniu mieszkańców w woreczki które wraz z odpadami bio będą wkładane do typowych pojemników bo inaczej smród w otoczeniu takich pojemników będzie nie do zniesienia – szczególnie latem. Praktyka niestety to potwierdziła a dodatkową atrakcją jak w dniu 15.06.2021 roku było rozsiewanie wyjątkowego smrodu z wylewaną mazią po każdym niemal zatrzymaniu pojazdu przy posesjach lub na łukach drogi podczas przechyłu pojazdu. Kilka zdjęć publikuję poniżej, ale dla niedowiarków – ślady te pozostaną na długo co najmniej do opadu deszczu i zapewniam że takich śmierdzących miejsc po ekipie samochodu specjalistycznego jest znacznie więcej w Siemianicach.

Poniżej link z przed roku na moim blogu – polemiczny do wyjaśnień gminy niezgodnych z prawem

http://www.bezpiecznienadrogach.pl/2020/04/01/segregacja-odpadow-po-i-kwartale-2020-roku-w-gminie-slupsk-cos-jednak-nie-gra-to-nie-ustawa-a-organizacja-w-gminie/(otworzy się w nowej zakładce)

Po południu aż do póznego wieczora dnia 14 czerwca 2021 roku w Siemianicach (także dnia następnego) smród na osiedlu w Siemianicach nie do zniesienia. Zapowietrzony smrodem caly obszar osiedla i pomazane ulice śmierdzącą mazią w obrębie ulic Miejskiej-Spacerowej-Akacjowej -Migdałowej – Słupskiej -to Efekt pracy załogi pojazdu wywożącego w tym dniu odpady bio z pojemników – pojazdem niesprawnym lub przepełnionym nie zważając na ogromne uciążliwości dla mieszkańców ale także na niebezpieczeństwo sanitarne w tym prawdopodobieństwo roznoszenia zarazy wraz z rozlewaną po jezdniach smierdzącą mazią wylewającą się z pojazdu po każdym jego zatrzymanie bądź na łukach dróg w czasie bocznego przechyłu pojazdu.

W moim wniosku do Pani Wójt zawarłem prośbę o umożliwienie gromadzenia odpadów bio w dużych plastikowych pojemnikach po uprzednim wrzucania ich w dodatkowych małych woreczkach foliowych absolutnie biodegradowalnych bo wykonanych z surowców wtórnych y wzorem samorządu Rumii który to wprowadził a dodatkowo wyposaża mieszkańców nieodpłatnie w takie worki “bio” w ustalonej ilości na mieszkańca. Nawet jeden z takich worków z odpowiednim opisem dołączyłem do pisma do Pani Wójt.

Deklaracja Pani Wójt w odpowiedzi na moje pismo bardzo ucieszyła mnie i pewnie ucieszyła by wielu mieszkańców gminy Słupsk. Niestety – jak niektóre inne deklaracje – właśnie pozostała tylko w sferze deklaracji nie zrealizowanej przez Panią Wójt. Ciekawe jaka siła w samorządzie gminy Słupsk skłoniła Panią Wójt do zmiany deklaracji a może to tylko odwleczenie w czasie z powodu pandemii – mimo upływu długiego okresu od złożenia tej deklaracji???

Oto link z wpisem na moim blogu w tej sparwie

ihttp://www.bezpiecznienadrogach.pl/2019/12/08/rewolucja-smieciowa-od-2020-roku-widziana-okiem-pani-wojt-gminy-slupsk-barbary-dykier-pytamy-jednak-publicznie-o-szczegoly/

Możliwość komentowania Smród na osiedlu w Siemianicach nie do zniesienia. Deklaracja Pani Wójt gminy Słupsk z przed roku temu o wprowadzeniu woreczków bio przed wrzuceniem odpadów bio do pojemnika – pozostała tylko na papierze. Gmina obowiązki mieszkańców w tym zakresie mocno artykułuje i mocno wymaga. A co z obowiązkiem gminy która pobiera za to nie małe wynagrodzenie. Co na to Słupski Sanepid? została wyłączona