Brak szacunku do przepisów prawa drogowego i jego uczestników. Zarówno ze strony Prezydenta Miasta jako organu zarządzającego ruchem a przede wszystkim ze strony organów kontrolnych ruchu drogowego (policji i straży miejskiej ze Słupska) Oto kolejny dość jaskrawy przykład. Nomen omen wzdłuż Sądu Rejonowego w Słupsku. Jak to było mozliwe?

Bulwary nad rzeką Słupia w centralnych punktach miasta. Jak są realizowane – widać gołym okiem . Długo , bardzo długo i z niemałym bałaganem na budowach (taka jest opinia obserwatorów) Wystarczy przejść się obok tego placu budowy.

skrzyżowanie ulic Armii Krajowej – Szarych Szeregów
Skrzyżowanie ulic Szarych Szeregów (przed Sądem) i ul. Sądowej
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-19-461x1024.png

Bałagan w obszarze modernizacji to coś innego niż bałagan w zakresie organizacji ruchu – to jednak coś bardziej poważnego bo dotyczy ignorancji nie tylko władz miasta Słupska ale także policji do tej która toleruje bałagan w organizacji ruchu ale także toleruje nagminnie łamanie prawa przez uczestników ruchu.

Ulica Szarych Szeregów w Słupsku – po obu stronach ulicy Armii Krajowej – to jakby nie patrzeć – jest plac budowy a za porządek w tym obszarze winien odpowiadać kierownik budowy z wyjątkiem organizacji ruchu która jest zatwierdzana przez Prezydenta Miasta Słupska a kontrola przestrzegania tej organizacji ruchu należy do Policji a w części do straży miejskiej.

A fakty?

Dzień 30 czerwca 2021. Ulica Szarych Szeregów od ulicy Armii Krajowej do ulicy Sądowej (przed Sadem Rejonowym ) wyłączona z ruchu bo tak stanowią znaki drogowe pionowe.

Na tym odcinku na całej długości jednak zastawiona pojazdami parkującymi jak przed remontem a ruch odbywa się tak jakby nie było tam ograniczeń. Tymczasem od strony ulicy Armii Krajowej (od Obrońców Wybrzeża znak pionowy zakaz skrętu w lewo do Sadu). Bardzo duży i dobrze widoczny znak pionowy

ulica Armii Krajowej . Po lewej stronie wlot na ulicę Szarych Szeregów w kierunku Sądu Rejonowego. Dobrze widoczny bo bardzo duży znak zakaz skrętu w lewo

Z kierunku przeciwnego od Starego rynku w kierunku Szarych Szeregów znak pionowy zakaz skrętu w prawo.

ulica Armii Krajowej w Słupsku. W rpawo w kierunku do Sądu i znak pionowy zakaz skrętu w lewo

Od ulicy Szarych Szeregów od strony Starostwa Powiatowego raczej w kierunku Sadu na wprost przez Armii Krajowej nie da się jechac bo to ten odcinek Szarych Szeregów w kierunku Kilińskiego jest jednokierunkowy.

Wlot z ul. Armii Krajowej w Ulice Szarych Szeregów. Jednokierunkowy . Raczej z tego wlotu w ulicę Szarych Szeregów do Sądu wjechac się nie da

Ulicą Sadową w ulicę Szarych Szeregów do Sądu raczej wjechać nie można bo znak pionowy jest jednnoznaczny. Pod znakami pioniwymi na wlotach w ulice Szarych Szeregów brak tabliczek z odstęostwami dla niektórych kategorii poajzdów.

Z ulicy Sądowej na ulice Szarych szeregów wzdłuż sądu . Raczej sie nie da przy tym oznakowaniu

Pytanie nasuwa się oczywiste,

W jaki sposób pojazdy na odcinku Szarych Szeregów (przed Sądem) tam parkują. Parkingu tam nie ma. Zakazy skrętu z każdej strony .Może jakieś specjalne przepustki, zezwolenia o których tzw. powszechni kierowcy nie wiedzą. Jeżeli są- to też chciałbym o nich wiedzieć i skorzystać. Nie tylko ja.

MOŻE TO UCIECZKA PRZED OPŁATAMI ZA STREFĘ PARKOWANIA.? Tak codziennie – trochę dla miasta by się nazbierało. Jeżeli natomiast płacą – to z jakiego tytułu prawnego miasto i operator biorą tam opłaty. Jeżeli tak jest to też lamią prawo. Parkometrow tam nie widziałem

Parkujące tam pojazdy pewnie jakoś policja wytłumaczy ale nie wiem czy jest w stanie wytłumaczyć normalny ruch na tej ulicę przy oznakowaniu jakie opisałem. Może będzie z tym miała problem bo nawet policyjny pojazd oznakowany jakby nigdy nic uczestniczył na tej ulicy w ruchu.

To na wlocie z Szarych Szeregów w ulicę Armii Krajowej

Przywilejów w takiej sytuacji dla policji nie znam, a nie widziałem aby był to pojazd w akcji bo wtedy sytuacja byłaby jasna. Trochę się nie dziwię bo od dawna wskazuję policji nieprawidłowości w ruchu drogowym na które nijak nie reaguje – choćby bałagan w słupskich strefach zamieszkania łącznie z nieprawidłową organizacją ruchu, tolerowanie niezgodnego z prawem łamania prawa przez kierowców komunikacji publicznej na przystankach wyznaczonych na pasach ruchu przy zatrzymaniu się i ruszaniu z takich przystanków, czy też tolerowanie naruszania przez kierowców komunikacji publicznej stref wyłączonych z ruchu poprzez oznakowanie poziome . To tylko część wskazanych przeze mnie na blogu i FB nieprawidłowości.

Obserwowałem ruch nie dlużej niz 15 – 20 minut i przyznam że ruch n a tym odcinku Szarych Szeregów przed Sadem nie był przypadkowy. jeden pojazd conajmniej na minute był w tym miejscu r ruchu na tej ulicy mimo zakazu. Zdjęcia potwierdzają taką samowolę i łamanie prawa.

Wjazd z Armii Krajowej na Szarych Szeregów (do Sądu)

Nie lepiej wygląda sytuacja na drugim odcinku Szarych Szeregów po stronie Starostwa Powiatowego. To też plac budowy choć dopuszczono od ulicy Amii Krajowej ruch jednokierunkowy w kierunku ul, Kilińskiego, Nie ma tak parkingów wyznaczonych a zakaz zatrzymywania jest całkowicie przez kierowców ignorowany – w zakresie kontroli ruchu drogowego ta ignorancja jest bardziej niebezpieczna bo dotyczy bezpieczeństwa ruchu rogowego.

Jestem prawie pewien że Pani Prezydent Miasta Słupska ze swoja strażą miejska oraz I POLICJA Słupska ze swoim wydziałem ruchu drogowego – tak jak w poprzednich sprawach nie będą reagowały – dlatego jeżeli się tak stanie to w tej sytuacji poinformuję o tym i innych przypadkach komendę Wojewódzką Policji we Gdańsku oraz Komendanta Głównego policji oraz portal prowadzony przez policję w zakresie nieprawidłowości na drogach i w organizacji ruchu.

Możliwość komentowania Brak szacunku do przepisów prawa drogowego i jego uczestników. Zarówno ze strony Prezydenta Miasta jako organu zarządzającego ruchem a przede wszystkim ze strony organów kontrolnych ruchu drogowego (policji i straży miejskiej ze Słupska) Oto kolejny dość jaskrawy przykład. Nomen omen wzdłuż Sądu Rejonowego w Słupsku. Jak to było mozliwe? została wyłączona