Po mojej publikacji i wysłaniem informacji do Policji – sprawa poważnych naruszeń przepisów prawa drogowego na ulicy Szarych Szeregów przed Sądem Rejonowym i Starostwem Powiatowym została zauważona i dość szybko jak na warunki słupskie zmieniona – Teraz jest bezpieczniej ale w dalszym ciągu niezgodnie z prawem. A na pewno z prawem dotyczącym strefy płatnego parkowania.

Widać jednak pośpiech ponieważ wjazd od ulicy Armii Krajowej na ulicę Szarych Szeregów pod Sąd Rejonowy jest możliwy ale jest to w dalszym ciągu droga bez przejazdu Tzw Ślepa bo ulica Sądowa od ulicy Szarych Szeregów w kierunku Partyzantów jest także bez przejazdu . Konieczny jest znak drogowy Droga bez przejazdu.

Formalnie ulica tą jeżdzić można ale pamiętając ta ulica jest w obszarze Strefy Płatnego Parkowania co oznacza że parkowanie w takich strefach jest dopuszczalne tylko w miejscach do tego wyznaczonych zarówno znakami pionowymi jak też poziomymi . Wlot w tę ulicę od strony Szarych Szeregów nie jest niestety w taki sposób oznakowany co prawnie oznacza że wszystkie parkujące pod Sądem kierujący nie powinni tego czynić, choć według mojej oceny tak długo strefa nie jest strefą dopóki brakuje właściwego oznakowania a więc parkowanie może odbywać się zgodnie ogólnymi zasadami a więc nie ma zakazu parkowania to można parkować. Niestety nie wiem jak policja i administrator strefy bedą interpretaować takie zachowania kierujących . Jeżeli jednak zinterpretuje że nie ma tam – czyli w obszarze strefy miejsc wyznaczonych – to wszystkie pojazdy tam parkujące powinna wyrugować z tego miejsca. Jeżeli natomiast zinterpretuje tak jak ja – tzn żle oznakowana strefa nie jest prawnie strefą płatnego parkowania – to operator strefy w żadnym przypadku nie powinien pobierać opła do czasu właściwego oznakowania . Zapis ustawy i uchwały Rady Miejskiej nie wystarczą jako argumenty dla operatora płatnej strefy. Podobnie jest na tej samej ulicy ale po drugiej stronie ul. Armii Krajowej .

Moim zdaniem łatwiej i bez konfliktów będzie szybkie postawienie znaków poziomych i pionowych dotyczących miejsca postoju pojazdów w tym miejscu i

Pojazdy jak przed słupskim Sadem i Starostwem Powiatowym przy ulicy Szarych Szeregów w Słupsku stały oraz jak poruszały się pojazdy po tej ulicy w dniu publikacji mojego wpisu (link poniżej ) – tak stoją i jeżdżą dziś z tym że nie łamią już znaków zakazu postoju, skrętu w lewo i w prawa w tę ulice czy zakazu parkowania i zatrzymywania się.

http://www.bezpiecznienadrogach.pl/2021/06/30/brak-szacunku-do-przepisow-prawa-drogowego-i-jego-uczestnikow-zarowno-ze-strony-prezydenta-miasta-jako-organu-zarzadzajacego-ruchem-a-przede-wszystkim-ze-strony-organow-kontrolnych-ruchu-drogowe/

Ograniczenia te wskazane w moim wpisie w związku z nagminnym ich łamaniem i brakiem możliwości ich egzekwowania – po prostu zdjęto i zastąpiono je innymi jak niżej:

Tak Było

Tak jest po zmianie

Możliwość komentowania Po mojej publikacji i wysłaniem informacji do Policji – sprawa poważnych naruszeń przepisów prawa drogowego na ulicy Szarych Szeregów przed Sądem Rejonowym i Starostwem Powiatowym została zauważona i dość szybko jak na warunki słupskie zmieniona – Teraz jest bezpieczniej ale w dalszym ciągu niezgodnie z prawem. A na pewno z prawem dotyczącym strefy płatnego parkowania. została wyłączona