Ulica Gdańska w Słupsku w dniu 16.07.2021. Piątkowe przedpołudnie. Groźne zdarzenie drogowe – chyba z udziałem 10 pojazdów. Ruch drogowy na tej ulicy od ulicy Klonowej do ronda z ulicą Kozietulskiego na dłuższy czas zatrzymany. Strażacy, także wojskowi , policjanci -uwijają się jak w ukropie (dosłownie też bo z nieba żar się leje) by zlikwidować skutki zdarzenia i udrożnić ruch. Zobaczcie na zdjęciach i czytajcie.

Ciężarowy tir zabudowany z kierunku Gdańska dojeżdża do Słupska i w okolicach skrzyżowania ulic Gdańskiej – Klonowej rozlewa się ciecz oleista całą szerokością jezdni w kierunku ronda i centrum miasta. Z pewnością bardzo śliska bo sam sprawdzałem i nie weryfikowałem tych informacji i obrazów ze służbami ratownictwa drogowego . Trudno było się utrzymać na nogach. na odcinku od Klonowej do Kozietulskiego dużo pojazdów rozbitych, niektóra do kasacji.

Z rozmowy jednego z kierujących osobówką z policjantem drogówki (podsłuchiwałem,) wynikało ze to on jako pierwszy znalazł się na początku tego zatłuszczonego odcinka. Zaczął hamować ale ABS-y były głuche na hamulcową interwencję. Udało się jemu pojazd zatrzymać , włączył światła awaryjne – ale innym się nie udało. Na nic były reakcje kierujących. prawa fizyki były silniejsze no i skończyło się jak wyżej. Rozbite pojazdy znajdowały się na całym odcinku zmoczonym oleistą cieczą. Zdenerwowanie uczestników tego zdarzenia było duże. Nie wiem czy ktoś doznał obrażeń.

Z mojej własnej oceny – sprawcą tego zdarzenia był kierujący ciężarówką, który przewoził produkt płynny w dużych plastikowych (format bryły sześcianu) opakowaniach o wadze produktu płynnego netto 1300 kg . Z dokumentacji fotograficznej wynika , że wewnątrz skrzyni ładunkowej znajduje się kilka takich zbiorników, jednak na pewno jeden z nich został zgnieciony przez inne zbiorniki przylegające do siebie.) Czyżby w wyniku awaryjnego hamowania? Może przesunięcia (przemieszczenia) się w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia ładunku . na moje oko taka właśnie teza jest najbliżej prawdy . Być może ekologicznie nie groźny produkt bo służy do produkcji żywności jako komponent. Jednak bardzo niebezpieczny jak wyleje się na drogę bo bardzo śliski

Możliwość komentowania Ulica Gdańska w Słupsku w dniu 16.07.2021. Piątkowe przedpołudnie. Groźne zdarzenie drogowe – chyba z udziałem 10 pojazdów. Ruch drogowy na tej ulicy od ulicy Klonowej do ronda z ulicą Kozietulskiego na dłuższy czas zatrzymany. Strażacy, także wojskowi , policjanci -uwijają się jak w ukropie (dosłownie też bo z nieba żar się leje) by zlikwidować skutki zdarzenia i udrożnić ruch. Zobaczcie na zdjęciach i czytajcie. została wyłączona