Droga krajowa DK 6 Słupsk – Gdańsk. Na jej pokonanie już nie wystarcza 3,5 godziny. Dramat !!! – jak dotrzymać wyznaczonych godzin na wizyty lekarskie lub w innych sprawach? Ekspresówka dla regionu Słupskiego – potrzebna jak powietrze do oddychania. Dlaczego zwsze musimy być pominięci lub na końcu ważnego procesu inwestycyjnego.

Częste wyprawy do Gdańska i każdorazowo inne niespodzianki wydłużające ponad wszelkie granice podróż do załatwienia spraw w trójmieście szczególnie w sprawach wyznaczonych na konkretne godziny . I to niekoniecznie w związku z budową kaszubskiej trasy ekspresowej od gdańskiej obwodnicy do Bożegopola.

Kolejna wyprawę ze Słupska do Gdańska zaplanowałem z dużą rezerwą zważywszy na poprzedni wyjazd przed miesiącem. Już w miejscowości Strzebielino drogowcy budujący przyszłe rondo w ciągu drogi ekspresowej które przecina właśnie Dk-6 poprzez tzw ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną skutecznie opóźnili czas podróży o ok 70 minut .

Potem jazda żółwim tempem od Redy przez całą Rumię ok 20 km/h aż do granic Gdyni

Przyczyny uzasadniającej żółwie tempo na tym odcinku nie znalazłem . Żadnych robót drogowych , żadnych zdarzeń drogowych – to kolejne 40 minut. Tam też komunikaty radiowe informowały o zatorze drogowym na obwodnicy w dwóch miejscach (na opisywanym wężle początku ekspresówki i przy wylocie z obwodnicy w kierunku Łodzi, ).

Na szczęście to był błąd w komunikacie a może stara informacja bo przez obwodnicę od Gdyni aż do zjazdu do Wrzeszcza bez większych utrudnień. Niestety zjazd z obwodnicy aż do Wrzeszcza to kolejny żółw i kolejna strata 30 minut. Tak więc wyjazd ze Słupska wyznaczony w Gdańsku na godzinę 9.00 – przesunął się prawie do 10.00. Zastanawiam się czy następnym razem nie zaplanować na noc hotelu by na pewno zdążyć na wyznaczony moi czas w dniu następnym.

Z pozycji domowego fotela podczas pisania tego tekstu – szukałem jedna trochę optymizmu i wybiegłem myślą w 2023 rok kiedy to ten odcinek ekspresówki ma byc oddany do eksploatacji.

Jeszcze przyjemniej mi sie zrobiło gdy pomyślałem że dokładnie za miesiąc jadąc ponownie na wyznaczony dzień i godzinę – wykorzystam już opisywane wyżej rondo już bez wahadłowego ruchu, bowiem dojrzałem że już niewiele drogowcom pozostało aby rondo to w ciągu jeszcze obecnej DK nr 6 wpleciono do pełnego ruchu Lębork – Gdańsk

Możliwość komentowania Droga krajowa DK 6 Słupsk – Gdańsk. Na jej pokonanie już nie wystarcza 3,5 godziny. Dramat !!! – jak dotrzymać wyznaczonych godzin na wizyty lekarskie lub w innych sprawach? Ekspresówka dla regionu Słupskiego – potrzebna jak powietrze do oddychania. Dlaczego zwsze musimy być pominięci lub na końcu ważnego procesu inwestycyjnego. została wyłączona