“Skrzyżowanie z ruchem okrężnym” zmiana kierunku jazdy – odpowiedz na pytania. Już obok wpisow na stronie bloga. aktywna sonda z pytaniem i propozycjami odpowiedzi.

Przed udzielniem odpowiedzi zajrzyj do wpisu na moim blogu pod linkiem :https://www.bezpiecznienadrogach.pl/2021/11/21/jak-jezdzic-na-skrzyzowaniach-z-ruchem-okreznym-tzw-rondach-w-mediach-spolecznosciowych-nie-wiadomo-dlaczego-temat-ten-zostal-podgrzany-ponownie-do-dosc-wysokiej/(otworzy się w nowej zakładce)

Temat bardzo aktualny bo wciąż wiele wątpliowości w sprawie poruszania się kierujących pojazdami w obszarze skrzyżowania z ruchem okrężnym , Już wkrótce trzeci odcinek wyjaśniający ten problem.

W ramach sprawdzenia swojej wiedzy z prawa o ruchu drogowym odpowiedz na aktywne pytanie ankietowe które wkrótce bedzie umieszczone na stronie głownej niniejszego bloga.

Pytanie:

Czy dojeżdzając do skrzyżowania z ruchem okrężnym, przed wjazdem na tarczę ronda tego skrzyżowania – oznakowanego jak niżej , używanie lewego kierunkowskazu w celu wskazania kierunku w którym zamierza jechać:

1.Jest niezgodne z przepisem ustawy Prawo o ruchu drogowym

2.Jest zgodne z obowiazującymi przepisami

3.Zależy to od woli kierującego pojazdem

Po ukazaniu sie aktywnej sondy na stronie tytułowej bloga zaznacz odpowiedni wybór

Możliwość komentowania “Skrzyżowanie z ruchem okrężnym” zmiana kierunku jazdy – odpowiedz na pytania. Już obok wpisow na stronie bloga. aktywna sonda z pytaniem i propozycjami odpowiedzi. została wyłączona