Premierzy w Kijowie – w centrum wojny – 15 marca 2022 roku

Kanclerz Niemiec i Prezydent Francji w niemal w przeddzień wojny gościli na Kremlu i z tego wynika że “upewnili” Putina co do decyzji o ataku na suwerenną Ukrainę

W kontekście postawy Premierów Polski , Słowenii, Czech w związku z wyjazdem do Kijowa -i przeprowadzonymi tam rozmowami -nędznie wygląda postawa liderów Unii Europejskiej szczególnie Niemiec czy Francji . Porównajmy Marcona i Szcholza – to oni niemal w przeddzień napaści całowali klamki cara Putina w pałacu Kremlowskim. Zostali ośmieszeni choć próbowali czynić wrażenie posiadania wpływu na działania Putina. Właśnie ich słùżalcza postawa przy długim putinowskim stole moim zdaniem była punktem zwrotnym w podjęciu ostatecznych decyzji i rozpoczęcia wojny.

powyżej z tekstu na portaui INTERIA PL oprac Dawid Zdjojewski

Putin potraktował mocarzy UE jak klaunów i zrobił swoje. Obaj przywódcy jakoś nawet nie zbliżyli się do Kijowa z podobną misją lecz dalej budowali tezy o szkodliwości sankcji wobec Rosji i szkodliwosci przerwania projektu Nordstrim II . Wojna kiedyś się skończy i pewnie Ukraina z poparciem postępowego świata. obronili wolność w całej Europie choć tak samo juz nie będzie . Jestem przekonany że wtedy właśnie Niemcy Francja ale także ich dyżurni poplecznicy jak Niderlandy Belgia Szwecja będą kreowali swoje narody na tych które doprowadziłly do zakończenia wojny i szybko przystąpią do znoszenia sankcji przeciw Rosji.

Premierzy w Kijowie – w centrum wojny – 15 marca 2022 roku

Możliwość komentowania Premierzy w Kijowie – w centrum wojny – 15 marca 2022 roku została wyłączona