ARACUARIA ARACUANA CHILIJSKA – Rośnie w Andach. Niezwykły , wyjątkowy i rzadki w Europie i Polsce okaz. To widoczne na zdjęciach rośnie w Ustce.

Zimą zielone liście mają formę spiczastych, ostro zakończonych łusek. W warunkach europejskich osiąga wysokość do 12 metrów. to na zdjęciu w Ustce ma ok 6-7 metrów. W Andach dorasta do 30- 50 metrów i rośnie ponad tysiąc lat.. W Polsce uprawa tej rośliny nie jest łatwa z powodu dość zimnego klimatu. Jedynie na terenach nadmorskich gdzie klimat jest łagodniejszy , rośnie dość dobrze uzyskując wysokość od 3-4 metrów w wieku ok. 5 lat. Widoczne na zdjęciu drzewo posadzono jako sadzonkę w 1996 roku i obecnie jest trzecie z największych drzew tego gatunku w Polsce, Drzewo w klimacie nadmorskim po raz pierwszy wydało owoc w 2018 roku. (te informacje z notki umieszczonej przy drzewie w Ustce).

Możliwość komentowania ARACUARIA ARACUANA CHILIJSKA – Rośnie w Andach. Niezwykły , wyjątkowy i rzadki w Europie i Polsce okaz. To widoczne na zdjęciach rośnie w Ustce. została wyłączona