Po okresie niepokoju w Gminie Słupsk i w mieście Słupsku – w związku ze zmianą granic miasta – jest mocny impuls do zgody i społeczno -gospodarczego rozwoju obu samorządów ale także samorządów całego słupskiego regionu . To wynika z dużego zaangażowania Posła ziemi Słupskiej Pana Piotra Műllera .Czas na współpracę i porozumienie. Należy to owykorzystać i zapominać o sporach z tym związanych – choć nie będzie to takie łatwe i takie szybkie.

Pan Poseł Piotr Műller – po kilkudziesięciu latach  ograniczenia rozwojowego a nawet wykluczenia społeczno – gospodarczego        regionu Słupskiego ze stolicą tego regionu w Słupsku  – swoimi działaniami jako Posła tej ziemi ale także jako  przedstawiciela Rządu RP  udowodnił   we  współpracy z samorządowcami  że  jest możliwy odwrót od negatywnych tendencji i  ostry  marsz do przodu w szybkim tempie likwidujący wieloletnie   zaniedbania.
Tu i ówdzie słyszy się głosy że wykorzystuje swoje miejsce i pozycję.
A ja na to: To jest właśnie wartość dodana –    bo fakt że Pan Piotr Műller został postawiony przez  obywatelski wybór –  tu i teraz na tak odpowiedzialne stanowiska – świadczy o dobrym wyborze przez społeczeństwie takiego Posła. Tu zasada DOBRO WRACA  realizuje się w  dużym zakresie.. To nagroda dla społeczeństwa regionu Słupskiego  za taki  wybór swojego przedstawiciela .   Moim zdaniem nie oznacza to że inne regiony zostają potraktowane w sposób zdecydowanie gorszy – np. region Koszaliński – sprawdzałem i wyglądam   w tym  zakresie podobnie.  

Panorama Słupska z Ratuszem

To jest wiarygodny reprezentant naszej ziemi w Polskim Parlamencie. Wiarygodny – bo z zapowiedzi (których nawet nie nazywam obietnicami)  do obiegu społeczno gospodarczego trafiają niezwykle ważne inwestycje. (Inwestycje w człowieka także)

Starostwo Powiatowe Słupsk
Urząd Gminy SłupskWreszcie  wszyscy  aktywni samorządowcy  z całego regionu Słupskiego  a szczególnie gminy Słupsk  I  miasta Słupska ale także wszyscy  mieszkańcy   obu samorządów  mogą już bez emocji budować jeszcze lepszą przyszłość dla swoich małych Ojczyzn i ich mieszkańców.  Wierzę że uda się  nam wszystkim  “zakopać”  nieprzyjazne  gesty  bo mamy nad czym pracować i mamy gdzie z pożytkiem    kierować swoje wysiłki . Impuls do takiego aktywnego działania w zgodnej współpracy obu samorządów  a nawet szerzej – wszystkich gmin regionu Słupskiego dał  z pewnością Poseł naszej ziemi Pan Piotr Műller który swoim wyjątkowo aktywnym działaniem na rzecz tego regionu    zatrzymał na szerokiej płaszczyźnie postępujące  wykluczenie  społeczno  – gospodarcze Słupska i okolic i przy dobrej  współpracy z samorządowcami  tego regionu  ostro przystąpił do działań na rzecz    rozwoju regionu . To widać na każdym kroku i nawet przeciwnicy nie powinni tego negować. Już wcześniej pisałem na blogu i na FB   że nie jest niczym złym że Pan Poseł potrafi dobrze wykorzystać dla regionu I jego mieszkańców  swój  potencjał     na szczeblu Rządowym .  Region Słupski na to zasługuje a wręcz temu regionowi po latach  wykluczenia się to  należy.


Wierzę że Pan Poseł będzie jeszcze przez wiele następnych lat  miał takie możliwości.
Tak  zupełnie prywatnie jako wieloletni   mieszkaniec    na terenie obu  samorządów  ale także jako kilkunastoletni samorządowiec    – wierzę ze wkrótce będzie widoczna bardzo dobra współpraca  gospodarzy obu  samorządów  ale też współpraca  na szczeblu  Rad Gmin i  mieszkańców  tych wspólnot samorządowych. Inaczej się nie da . Tak mówię- bo niezależnie od tego co się stało  w ostatnich miesiącach  – w równym stopniu mam pozytywną słabość do Gminy miejskiej Słupska oraz Gminy Słupsk i bardzo   szanuję wszystkich mieszkańców z tych wspólnot samorządowych.
W aktywnej dyskusji dot. zmiany granic miasta kosztem gminy Słupsk na FB I na moim blogu podkreślałem  niezbywalne prawo mieszkańców każdej gminy do integralności w ramach niezmienionych granic –  i dalej tak twierdzę – ale także podkreślałem że władze obu samorządów są w stanie wiele uczynić dla swoich mieszkańców w zgodnej współpracy w ramach niezmienionych granic. Tego życzę władzom miasta i władzom gminy oraz mieszkańcom tych wspólnot samorządowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *