Szkoła w Siemianicach gm. Słupsk. Dyrektor Szkoły zareagował na zgłaszane niebezpieczeństwo dzieci na placu przed wejściem do szkoły . Zlikwidowano parking przed budynkiem szkoły z wyjątkiem autobusów obsługujących przystanek na placu przed szkołą oraz osób niepełnosprawnych z uprawnieniami w miejscu wyznaczonym białą kopertą na tle niebieskim. Wykonano barierki ochronne aby dzieci bezpiecznie mogły oczekiwać na podjazd autobusów. Wjazdy na plac przed szkołą oznakowane są znakiem B-1 zakaz ruchu.

Dla niektorych – choć nielicznych kierujacych pojazdami – znaki drogowe nie mają żadnego znaczenia. “Święte krowy” w prawie o ruchu drogowym? Takiego przepisu w prawie drogowym nie ma .

Dlaczego więc niektorzy kierujący wjeżdzaja pod zakaz ruchu na plac przed szkołą dając fatalny zły przykład dla swoich pociech, które podwożone są do szkoły lub ze szkoly są zabierane?

Co ciekawe czynią top przeważnie kierujący ktorych pokazdy zą rozpoznawalne z tego powodu od dawna . I co? i nic. Stoją pod okiem kamery zawieszonej w szkole nad wejściem do szkoły. Stoją mimo zdarwających się wczeniej kontroli policji i strazy miejskiej. Stoją mimo że nie ma tam juz znaku z napisem “parking”.

Rodzice i opiekunowie są zbulwersowani wybiórczym stosowaniem prawa drogowego przez niektorych kierujacych.

W tej sytuacji koniecznym jest napiętnowanie takich kierujacych poprzez udostepnianie ich poajzdów stojacych w miejscu zakazu na portalach społecznościowych. Najpierw bez numerow rejestracyjnych a w przypadku braku skuteczności – także z numerami rejstracyjnymi. Do skutku lub do karnego egzaminu do czasu zapoznania się z obowiazującycm prawem.

Dzięki Panu Dyrekotrowi szkoły na mój wniosek wykonane zostały na calej długoci przystanku autobusowego na placu przed szkołą – ale nadal jest tam niebezpiecznie dla dzieci które przchodzą z chodnika do autobusu jak autobus jeszcze jest w ruchu. Ponadto kierujacy autobusami zatrzymują poajzdy bardzo daleko od krwężnika przy barierce . To powoduję że autobus będący w ruchu przy dojeżdzie do barierki może wciągnąć pod pojazd dziecko kotre zbyt wcześnie wchodzi na plac po ktorym porusza sią autobus.

Dla jeszcze wiekszej poprawy bezpieczeństwa dzieci korzystajacych z tego przyastanku wystarczyło by umieścić na barierce wyrażną tablice z napisem . “Wejście poza barierki wyłącznie po całkowitym zatrzymaniu się autobusu na przystanku.”

Możliwość komentowania Szkoła w Siemianicach gm. Słupsk. Dyrektor Szkoły zareagował na zgłaszane niebezpieczeństwo dzieci na placu przed wejściem do szkoły . Zlikwidowano parking przed budynkiem szkoły z wyjątkiem autobusów obsługujących przystanek na placu przed szkołą oraz osób niepełnosprawnych z uprawnieniami w miejscu wyznaczonym białą kopertą na tle niebieskim. Wykonano barierki ochronne aby dzieci bezpiecznie mogły oczekiwać na podjazd autobusów. Wjazdy na plac przed szkołą oznakowane są znakiem B-1 zakaz ruchu. została wyłączona