Osiedle Unii Europejskiej wzdłuż drogi wojewodzkiej 213. Czy tak się rozwija jak rozważałem w moich wpisach z dnia 21 i 23 stycznia 2019 roku pod tytułami jak niżej?

Osiedle Unii Europejskiej przy ulicy Kaszubskiej w Słupsku – rusza proces inwestycyjny

“Osiedle Unii Europejskiej na szlaku z ulicy Kaszubskiej w Słupsku do Siemianic”

Ten wpisy warto sobie przypomnieć. Wtedy gdy pisałem – był spór co do organizacji ruchu w związku z budową Biedronki na styku granic Siemianic z miastem Słupsk.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie obraz-130.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-95.png

Trwały dyskusje na temat organizacji ruchu w związku z rozpoczynającą się budową NETTO obok stacji paliw przy ul Kaszubskiej w Słupsku czy wreszcie planami budowy tzw czerwonej torebki dziś już nazwanej “starą cegielnią”.
Ostre dyskusje trwały w związku z coraz większymi utrudnieniami na odcinku drogi wojewódzkiej 213 i z obawami ze szybko tworzona infrastruktura handlowo uslugowa z wlotami na dw 213 wzdłuż drogi Słupsk – Siemianice idalej w kierunku Jezierzyc, Głowczyć, Smołdzina spowoduje paraliż komunkacyjny dla mieszkańców chcących wjechać ze swych miejscowości i osiedli mieszkaniowych na dw -213 i dalej w Polskę. Coraz częściej dochodziło do całkowitej blokady drogi z powodu nawet niewielkiego kolizyjnego zdarzenia drogowego a nawet z powodu wolnobieżnego sprzętu poruszającego się po tym szlaku.

Było porozumienie władz miasta z władzami gminy a dziś mamy funkcjonująca Biedronkę z utrudniącymi i blokującymi ruch w czasie wjazdu i wyjazdu z Biedronki, mamy NETTO z nakazem wyjazdu z terenu NETTO wyłącznie w prawo w kierunku Siemianic który jest nagminnie łamany przez kierujących pojazdami bardzo ograniczonej widoczności przez szpaler drzew rosnących niemal przy krawędzi jezdni.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-53-1024x345.png

Mamy wreszcie nowy market pod nazwą Stara Cegielnia z którego (o tym jestem przekonany) wyjazdy na drogę 213 będą niezwykle trudne a pojazdy skręcające w lewo do Starej Cegielny będą istotnie blokować tych którzy dw 213 wjeżdżają tranzytem do miasta i z miasta Słupska.

A co w zamian zrobiły władze miasta i gminy by skompensować te trudności uczestnikom ruchu i mieszkańcom obsługiwanych przez DW 213?

Jedynie co zrobiono – to pod naporem protestów podpisano porozumienie z którego nic (dokładnie nic) nie zrealizowano a w zamian w celu przykrycia poprzednich obietnic – proponuje się nowe obietnice o których mowa w ostatnim moim wpisie tej sprawy dotyczącym.

A zdarzeń drogowych na tym odcinku coraz więcej i coraz częściej. Przykład poniżej:

W jednym ze wspomnianych wpisów znajduje się porozumienie władz miasta z władzami gminy które po zrealizowaniu w trybie pilnym miało poprawić istniejącą sytuację a przede wszystkim zrealizować alternatywny (awrayjny) objazd dla odcinka Słupsk – Siemianice.

Możliwość komentowania Osiedle Unii Europejskiej wzdłuż drogi wojewodzkiej 213. Czy tak się rozwija jak rozważałem w moich wpisach z dnia 21 i 23 stycznia 2019 roku pod tytułami jak niżej? została wyłączona