Sonda zakończona. Już wkrótce następne pytanie sondy

Absolutna trzeżwość kierującego w ruchu drogowym to warunek bezpiecznej jazdy. Prawo drogowe w tym zakresie w Polsce podobnie jak w innych krajach europejskich jest dość restrykcyjne i nie może moim zdaniem być inaczej.

Wyniki ankiety nie pozostawiają wątpliwości, że uczestnicy ruchu drogowego w zdecydowanej większości w ankiecie poprawnie tj w 85,7 % udzielili prawidłowej odpowiedzi (odpowiedź środkowa).

Powyżej 0,2 – 0, 5 promila alkoholu we krwi w naszym prawie oznacza popełnienie wykroczenia natomiast przekroczenie poziomu 0,5 promila oznacza popełnienie przez kierującego przestępstwa.

Pytanie w ankiecie – sondzie brzmiało jak niżej

Konkluzja może być tylko jedna. Nie kalkuluj czy już wytrzeźwiałeś czy jeszcze nie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-93.png

Wsiadaj za kierownicę pojazdu dopiero wtedy wtedy gdy będziesz w 100 procentach przekonany że żaden probierz trzeźwości nie ma szans na wskazanie żadnego poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu lub w badanej krwi kierowcy. Konsekwencji stwierdzonego stanu po użyciu alkoholu za kierownica ponad w/w dopuszczalny poziom niesie ze sobą ogromne negatywne konsekwencje a spowodowanie zaistnienia zdarzenia drogowego w stanie po spożyciu alkoholu zdecydowanie większe.

Możliwość komentowania Sonda zakończona. Już wkrótce następne pytanie sondy została wyłączona